^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова

Інформація

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Інфекції наступають, наступна дифтерія

 

Ті , хто слідкує, за публікаціями Держпродспоживслужби району, пам’ятають прогнози епідемії грипу та кору в районі. Ці прогнози справдилися. А сьогодні, зважаючи на рівень колективного імунітету проти дифтерії , статистику захворюваності в країні мушу попередити, що чекає на нас і випробування дифтерією.
Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.


За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків (серед них – 2 дітей), 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих (1 – в Івано-франківській області, 1 – в Одеській і 2 – у місті Києві), 2017 - випадків захворювання на дифтерію зареєстровано не було. Летальних випадків за даний період не було.
Проте лише за 10 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 9 випадків захворювання на дифтерію (серед них 3 дітей та 6 дорослих) .
Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація. Однак за 10 місяців 2018року лише 48 % дітей отримали повний курс вакцинації проти дифтерії та лише 38 % дорослих отримали ревакцинацію.
Ситуація на сьогоднішній день ускладнюється ще й тим , що дифтерія потребує специфічного лікування , тобто необхідне негайне введення протидифтерійної сироватки. Різниця між вакцинами та сироватками полягає в тому, що при введенні вакцини організм сам поступово починає виробляти захисні антитіла , які будуть вбивати збудника а сироватка вже містить готові антитіла , які при введенні негайно почнуть боротьбу із збудником. Лікувально-профілактичні заклади України не забезпечені сьогодні протидифтерійною сироваткою. Немає її і в аптечній мережі. Міркуйте самі, чи варто робити щеплення собі та своїм близьким.
Вчасно зроблене щеплення допоможе з часом сформувати імунітет та захистити від смертельно небезпечних захворювань. До речі згідно з календарем щеплень діти отримують щеплення проти дифтерії в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі — кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. ( звичайно , якщо до цього отримано повний вакцинальний комплекс).
Робіть висновки…

Начальник відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Новоушицького районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Д.Бажан

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #