^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Виконавча служба інформує

Суттєвими змінами, у без того складній ситуації щодо стягнення аліментів, стало прийняття ВРУ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» за No 2234-19(2234-VIII), що розроблений Мін’юстом разом з депутатами та представниками громадянського суспільства. В першу чергу Закон, що почав діяти з 06.02.2018р. спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів та дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Новелою у сфері адміністративної відповідальності стало внесення змін у КупАП у ст. 183-1, а саме несплата аліментів. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються від сплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільно корисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Відповідно до встановлених змін, на платника аліментів, який допустив заборгованість у розмірі, що перевищує суму аліментів за 6 місяців, чекають нові заходи примусу. Так, на підставі рішення суду, злісних неплатників аліментів відправлятимуть займатися суспільно корисними роботами, які визначатимуться органами місцевого самоврядування. Якщо людина ухилятиметься від їх виконання, то соціальні роботи будуть замінені на арешт із розрахунку 15 годин робіт - 1 доба арешту. При цьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Соціальні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, більше 55 років та чоловікам, які мають більше 60 років.
Крім цього, за постановою державних виконавців до боржників застосовуватимуться заходи примусового виконання у вигляді заборони:
- керувати автомобілем до повного погашення заборгованості. За ігнорування заборони - боржника
позбавлятимуть права керування транспортним засобом на 6 місяців;
- полювати та користуватися зброєю.

Також, для посилення захисту прав дитини Законом дозволено виїзджати із дитиною за кордон без згоди другого із батьків. Згідно нововведень, нотаріально посвідчена згода другого із батьків більше не потрібна, і той із батьків, з яким суд залишив дитину, самостійно визначатиме, де дитина житиме, у яку школу (садочок) ходитиме, у якій лікарні лікуватиметься і яку спортивну секцію відвідуватиме.
Непотрібна згода другого із батьків і тоді, коли дитина перебуватиме за кордоном більше 1 місяця на лікуванні або навчанні, або другий із батьків має заборгованість по аліментах на суму, що перевищує платежі за півроку.

Крім цього, при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виноситиме вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Також, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Станом на 01.02.2018р. В Новоушицькому районному відділ ДВС перебуває 286 виконавчих проваджень про стягнення аліментів з них 77 виконавчих документів передано на виконання до бухгалтерій по місцю отримання доходів. Кількість виконавчих документів по яких борг зі сплати аліментів перевищує за три останніх місяці складає 55 ВП.

Новоушицький районний відділ ДВС попереджає боржників-неплатників аліментів про відповідальність за несплату коштів на утримання дітей, до яких буде прийнято заходи відповідного реагування.
Сподіваємося, що незабаром складеться нова практика у сфері правозастосування даного закону, а недоліки, якщо такі виявляться, можна буде оперативно усунути.

 

Начальник Новоушицького РВ ДВС Пукас В.М.

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #