^На початок

контакти

зверн громад і петиц

культ туризм відпоч

інвест пропоз

Освіта

Соц захист

Медицина

Цивіл зах

Громад бюджет

Місц подат і збор

Комунальні підпри заклади один рядок

Комунал послуги

Комун майно

місц орг держ вл

доступ до публ інф

transport

колект договори

корисн посиланн

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

БУДЬ ПОМІТНИМ

   Найчастіше аварії відбуваються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стають «невидимими». Наїзд на пішохода – один з поширеніших видів ДТП, який найчастіше стається в темний час доби.
   Осінньо-зимовий період – не найкращий час для водіїв і пішоходів. На мокрій дорозі подовжується гальмівний шлях, а отже, підвищується небезпека учасників дорожнього руху. З настанням осені темніти починає раніше, видимість на дорогах помітно погіршується, аварій стає більше. Адже помітити людину, не позначену елементами, що відбивають світло, яка переходить проїжджу частину, або йде узбіччям, досить складно.
   Основна проблема полягає в тому, що найчастіше пішоходи вважають, нібито водій бачить їх, і раптово виходить на проїжджу частину. У той же час водій занадто пізно помічає пішохода, який у темряві та при світлі зустрічних фар зливається з асфальтом.

 Для прикладу, пішоход стає помітним у чорному одязі з відстані двох метрів, у синьому – з сімнадцяти, у червоному – з двадцяти чотирьох. А гальмівний шлях автомобіля – 20 м на сухому, а на мокрому асфальті та снігу – в рази більше.
   Діти – найбільш вразливі учасники дорожнього руху. Тож в осінній та зимовий час варто вдягати червоний, жовтий та білий одяг, а ще ліпше – прикріпити світло відбивні елементи.
  Світло відбивні елементи (СВЕ) можуть мати різні форми:
- стікери (кріпляться до одягу на липучці);
- термосмуги (кріпляться на тканини за допомогою прогріву праскою);
- жорсткі браслети (скручуючись, кріпляться на руку, ногу або сумку);
- кулони;
- брелки;
- значки;
- шнурки.
   Часто виготовляють підвисні СВЕ для носіння дітьми у вигляді звірів, іграшок, машинок, казкових героїв. Їх легко прикріпити на одяг дитини.
Пішоходи старшого віку, які світло відбивні елементи не використовують у місті, можуть носити їх із собою та надівати, якщо знадобиться іти неосвітленими дорогами – цей маленький елемент допоможе зберегти життя.
   Якщо у пішохода є такий флікер, то відстань, з якого водій може його помітити, збільшується до 150 метрів. І це є найбільш надійним способом убезпечити себе на дорозі, бо використання світло відбивного аксесуару зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85%.
   Шановні батьки та всі учасники дорожнього руху!
   Перегляньте свою поведінку на дорозі, подбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Вдягайтесь помітно.
   Будьте відповідальними пішоходами. Бережіть себе і своїх близьких!

   Підготував : В.Чаплінський страховий експерт з охорони праці Дунаєвецького відділення УВД ФССУ в Хмельницькій області

Copyright © 2016-2021. Новоушицька селищна територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #