^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

В Україні кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилось 16 років. Однак, за окремі злочини до кримінальної відповідальності притягуються особи у віці від 14 до 16 років (до прикладу, за умисне вбивство, умисне тяжке та середньої тяжкості тілесне ушкодження, зґвалтування, крадіжку, грабiж, розбій, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство). Це зумовлено тим, що особа в 14 років може усвідомити шкоду, небезпечність та протиправність скоєного.


Вчинення злочину неповнолітнім, тобто особою у віці від 14 до 18 років, є обставиною, що пом’якшує покарання.
Кримінальний закон передбачає також певні особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх.
До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань: штраф; громадські роботи; виправні роботи; арешт; позбавлення волі на певний строк.
Крім цього, до неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Якщо ж особа вчинила злочин до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, до неї застосовуються примусові заходи виховного характеру (застереження, обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки, передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання; покладення на неповнолітнього, який досяг 15-річного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків).
Примусові заходи виховного характеру, які не є кримінальним покаранням, суд може застосувати також до особи, яка у віці до 18 років, вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості.
До неповнолітнього може бути застосовано кілька примусових заходів виховного характеру. Тривалість заходів виховного характеру встановлюється судом, який їх призначає. Суд може також визнати за необхідне призначити неповнолітньому вихователя.
Під час досудового розслідування та судового розгляду кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, крім загальних обставин, обов’язково з’ясовуються вік неповнолітнього, стан здоров’я та рівень розвитку, соціально-психологічні риси, ставлення неповнолітнього до вчиненого ним діяння, умови життя та виховання неповнолітнього, наявність дорослих підбурювачів та інших співучасників кримінального правопорушення.
У минулому році спостерігалась негативна тенденція до росту рівня злочинності серед підлітків, її питома вага – 5,5% вища від середньої по області (3,6%).
У 2018 році на території Новоушицького району неповнолітніми скоєно 5 кримінальних правопорушень (за 2017 рік - 4).
У структурі дитячої злочинності всі вчинені неповнолітніми кримінальні правопорушення займають злочини проти власності: 5 (100%) - крадіжки.
Упродовж 2018 року до суду направлено 2 обвинувальних акта у кримінальних провадженнях по обвинуваченню 4 неповнолітніх осіб та 3 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру відносно 1 особи.
За 2018 рік судами області 5 неповнолітніх визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.185, ч. 2 ст. 185 КК України та на підставі ч.1 ст.105 КК України звільнено від покарання.
Серед неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення у 2018 році: 2 учні ВПУ та 3 учні ЗОШ, 1 злочин вчинено неповнолітньою, яка не навчається і не працює.
Всі злочини скоєно неповнолітніми переважно у вечірній та нічний час.
Впродовж І півріччя 2019 року на території Новоушицького району неповнолітнім скоєно 1 кримінальне правопорушення.
Протиправна поведінка підлітків пов’язана, насамперед, з особливостями їхньої психіки (підвищена навіюваність, не сформованість життєвих орієнтацій, юнацький негативізм, наслідування). Для більшості з них характерне зневажливе ставлення до виконання своєї соціальної функції – вчитися, набувати знань, нерозвинуте почуття обов’язку та відповідальності; наявність великої кількості «зайвого часу» та невміння проводити вільний час; відсутність індивідуальних захоплень.
Більшість неповнолітніх, які вчинили злочини, – це ті, котрі позбавленні належного догляду та контролю дорослих. Через свою незрілість, невміння самостійно організувати власну діяльність, вони піддаються сумнівним захопленням, погано навчаються, порушують дисципліну.
Частині злочинів, скоєних підлітками, вдалося б запобігти, якби батьки звертали більше уваги на своїх дітей, цікавились, як і де вони проводять дозвілля, з ким товаришують, забороняли їм нічні прогулянки.

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #