^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Дифтерія вже у Хмельницькому

   У м.Хмельницький в серпні місяці зареєстровано перший, за останні десять років, випадок дифтерії. Захворіла жінка 21 років, у якої було пропущене одне щеплення від цієї недуги.
   «Лікувати цю небезпечну недугу можна лише антитоксином, якого в Україні немає. Останні дози, які були у наявності, протерміновані ще у травні. Ми виходили на «чорний ринок», однак і там нам не вдалося нічого дістати. Єдине лікування, яке наразі отримує пацієнтка – це антибіотики та дезінтоксикаційна терапія. Окрім цього, у хворої вже виявлено ускладнення від хвороби. Сьогодні її оглянули кардіологи, які діагностували міокардит (запальне захворювання серцевого м’язу). Наразі пацієнтка перебуває в боксі. Медики постійно слідкують за станом її здоров’я», - розповіла заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.
   Трохи історії. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
   За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків (серед них – 2 дітей), 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих (1 – в Івано-франківській області, 1 – в Одеській і 2 – у місті Києві), 2017 - випадків захворювання на дифтерію зареєстровано не було. Летальних випадків за даний період не було.
   Проте за 2018 рік в Україні зареєстровано 9 випадків захворювання на дифтерію (серед них 3 дітей та 6 дорослих) .
   Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація. Однак за 10 місяців 2018року лише 48 % дітей отримали повний курс вакцинації проти дифтерії та лише 38 % дорослих отримали ревакцинацію.

   Ситуація на сьогоднішній день ускладнюється ще й тим , що дифтерія потребує специфічного лікування , тобто необхідне негайне введення протидифтерійної сироватки. Різниця між вакцинами та сироватками полягає в тому, що при введенні вакцини організм сам поступово починає виробляти захисні антитіла , які будуть вбивати збудника а сироватка вже містить готові антитіла , які при введенні негайно почнуть боротьбу із збудником. Лікувально-профілактичні заклади України не забезпечені сьогодні протидифтерійною сироваткою. Немає її і в аптечній мережі. Міркуйте самі, чи варто робити щеплення собі та своїм близьким.
   Вчасно зроблене щеплення допоможе з часом сформувати імунітет та захистити від смертельно небезпечних захворювань. До речі згідно з календарем щеплень діти отримують щеплення проти дифтерії в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі — кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. ( звичайно, якщо до цього отримано повний вакцинальний комплекс).
   Робіть висновки…

Начальник відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Новоушицького районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Хмельницькій області      Д.Бажан

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #