^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Не приховуйте нещасні випадки

   Дунаєвецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області інформує, що за офіційними статистичними даними на підприємствах Дунаєвецького та Новоушицького районів, які обслуговує відділення протягом I кварталу 2019 року не зареєстровано нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві.
   Та це тільки офіційна статистика. Не секрет, що іноді при виробничих травмах роботодавець приховує факт настання такого випадку. Мотивацією таких дій є пояснення потерпілому, що, мовляв, він сам винний у даному нещасному випадку, тож в більшості випадків працівники погоджуються свідчити, що випадок травмування стався на роботі. Насправді ж причинами приховування виробничого нещасного випадку здебільшого є:
по-перше, роботодавець не створив безпечних умов праці, тож розуміючи, що цей факт буде викрито під час проведення розслідування нещасного випадку, намагається уникнути відповідальності;
по-друге, дотримання вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337(далі Порядок розслідування), сприймається з боку роботодавця як « непомірне навантаження» та додаткова « паперова тяганина».
по-третє, залучення працівника до виконання робіт не за спеціальностю;
по-четверте, допущення до роботи працівника взагалі без укладання трудового договору.


   Ось саме за таких причин та їм подібних роботодавець вмовляє працівника давати неправдиві свідчення, щоб не проводилося розслідування обставин нещасного випадку.В подальшому потерпілому надається разова незначна грошова допомога на лікування і, здавалось, проблему травмування працівника на виробництві обопільно вирішено, але прозріння постраждалого настає тоді, коли отримана травма дається в знаки і потребує подальшого складного і дорого вартісного лікування, а роботодавцю до цього не має інтересу.
   У разі розслідування нещасного випадку відповідно до Порядку розслідування та визнання випадку виробничим потерпілий або члени його сім’ї мають можливість отримувати від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які складаються з:
- страхові виплати втраченого заробітку( або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності(щомісячна страхова виплата);
-страхової виплати одноразової допомоги потерпілому( членам його сім’ї та особам, які перебували на утримані потерпілого);
- страхової виплати дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві її матері під час вагітності.
Також Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний стороній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками СЕК. Та індивідуальною програмою реабілітації інваліда.
   Якщо внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання потерпілий тимчасово втратив працездатність, Фонд фінансує витрати на його лікування.
   Отже, працівникові, з яким під час виконання трудових обов’язків стався нещасний випадок, не слід погоджуватися на вмовляння роботодавця і приховувати факт травмування, а вимагати офіційного розслідування.
   При настанні нещасного випадку на виробництві та по питаннях діяльності Фонду звертайтесь до відділення Фонду за адресою: м. Дунаївці, вул.. Просвіти 46, або за телефоном (03858) 31834.

    Страховий експерт з охорони праці

    Дунаєвецького відділення УВД ФССУ в Хмельницькій області      В. Чаплінський

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #