^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Щеплення проти правця слід робити кожні 10 років.

  Правець зустрічається в усіх частинах земної кулі. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей. Навіть у разі застосування найсучасніших методів лікування у розвинених країнах помирає 30-60 % .
  За 2019 рік в Україні зареєстровано вже 5 випадків правцю, з яких 1 – летальний. Двоє із п’яти хворих – діти. Випадки зафіксовано на Київщині, Миколаївщині, Вінниччині, Львівщині та Закарпатті. Інфікуватися спорами бактерій Clostridium tetani, збудником правцю, можна в будь-якій точці планети.


Правець(російською «столбняк») – це гостре інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Правець може виникнути після будь-яких травм, при яких пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника.
  Потрапляючи в рану бактерія виробляє дуже потужний токсин, що уражає нервову систему. Це приводить до судом скелетних м’язових волокон, що викликає спазми м’язів обличчя, судоми м’язів спини, раптові судоми усього тіла, спазми голосової щілини, асфіксію (зупинку дихання) та смерть. Симптоми можуть з’явитися протягом 3 - 21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті надзвичайно висока. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.
Запобігти захворюванню можна лише вчасною вакцинацією в дитинстві та системною ревакцинацією впродовж всього життя. Від людини до людини це захворювання не передається .
  Щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку роблять за віком : у два місяці (перше), у чотири місяці (друге), у шість місяців (третє) та у 18 місяців (четверте). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Надалі доросла особа повинна кожні 10 років ревакцинуватися вакциною АДП-М, яка формує імунітет проти дифтерії та правця.
МОЗ України в липні 2019 року розпочало кампанію вакцинації від правця та дифтерії. Вакцинація за календарем профілактичних щеплень для дітей та ревакцинація дорослих проводяться за державні кошти .
У разі отримання травми чи інших пошкоджень цілісності шкірних покривів і слизових оболонок проводиться екстрена профілактика правця з врахуванням імунного статусу хворого. Нещепленим особам та за відсутності відомостей про щеплення проводять активно-пасивну імунізацію: вводять протиправцевий анатоксин та протиправцеву сироватку чи протиправцевий імуноглобулін.
  Виникнення даного захворювання найкраще попередити, отримавши своєчасно щеплення проти правця!

 

Провідний фахівець відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Новоушицького районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Хмельницькій області А.Мельник

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #