^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова

Інформація

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Дифтерія шириться Україною

 lbanthsz-1280x720-425x239 Як вже повідомляла Держпродспоживслужба району , у м.Хмельницький в серпні місяці зареєстровано перший, за останні десять років, випадок дифтерії. Захворіла жінка 21 років, у якої було пропущене одне щеплення від цієї недуги.
15-20 жовтня, лікарі Ужгородської обласної інфекційної лікарні діагностували дифтерію у 15 студентів-іноземців, які навчаються в Ужгородському національному університеті. А 24 жовтня підтверджено випадок дифтерії у 9-річного хлопчика в Києві. Дитина не щеплена від хвороби через відмову батьків.
  Вражає інтенсивність розповсюдження даного захворювання. Чи є небезпека виникнення даного захворювання на території району? Звичайно є, адже і в районі є значна кількість відмовників від щеплень , або тих осіб в кого є порушення в термінах проведення планових щеплень. Відповідно в групі ризику будуть всі , хто безпосередньо контактує з такими особами в дитячому організованому колективі, в організації , на виробництві чи в житловому будинку . Небезпека полягає й в тому, що збудник передається від людини до людини повітряно - крапельним шляхом. Зараження може відбутися від абсолютно невідомої людини в громадському транспорті, та інших місцях масового скупчення людей.


  Дифтерія — небезпечна інфекція, що загрожує смертельними наслідками та важкими ускладненнями. При важких формах дифтерії можуть виникати порушення роботи нервової системи у вигляді паралічу м’якого піднебіння або дихальних шляхів, що може призвести до задухи. Також наслідком хвороби може стати ураження серцевого м’яза — міокардит.
  За статистикою, 50 з 1000 інфікованих помирають. Небезпечна дана хвороба ще й тим, що вимагає специфічного лікування - введення дифтерійного антитоксину ( сироватки).    Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, при цьому все одно залишається ризик смерті. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) захворіло близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
  Сироватка від дифтерії в Україні є в дуже обмеженій кількості. Наприкінці серпня всього 200 ампул дифтерійного антитоксину Україні як гуманітарну допомогу надала ВООЗ і їх відразу розподілили між областями. Але це мізер при спалаху хвороби. МОЗ планує закупити сироватку за кошти державного бюджету із залученням міжнародних організацій.     Воно збільшило кількість необхідних доз сироваток, об’єднавши потреби 2018 та 2019 бюджетних років, але коли антитоксин надійде в Україну, наразі невідомо. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація.
 За інформацією МОЗ, Україна забезпечена вакциною від дифтерії в достатній кількості. Однак і тут не все так просто. Наприклад : для профілактики кору , ви один раз зробили щеплення і у вас вже на 80-85% є захисні антитіла на певний час. Аби захиститися від дифтерії, треба щепитися три рази підряд в ранньому дитячому віці ( в 2, 4, та 6 міс), потім отримати ревакцинацію у 18 місяців і далі щеплюватися згідно календаря щеплень в 6, 16, 26років і тоді кожні 10 років ревакциновуватися. Тому швидко виробити імунітет проти дифтерії не вдасться. Якщо не було щеплень в анамнезі, або щеплення були отримані з порушенням календаря, або відсутня інформація про раніше отримані щеплення також потрібно отримати первинний вакцинальний комплекс, який складається з двох щеплень через 1 місяць, і третього щеплення через 6 місяців. Лише тоді можна говорити про захист від дифтерії, тай то на деякий час – на 10 років.
  Не втрачайте дорогоцінний час . Захистіть себе і своїх близьких від небезпечної недуги.

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #