^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова

Інформація

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

ІНФОРМАЦІЯ про стан законності на території, яка знаходиться під юрисдикцією Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури за І півріччя 2020 року

  Вивченням стану протидії злочинності встановлено, що на території міста та районів упродовж 2020 року правоохоронними органами вживалось ряд організаційно-практичних заходів щодо протидії злочинності, зокрема, спрямовані на забезпечення стану законності та правопорядку в регіоні, виявлення та розкриття кримінальних правопорушень, профілактику їх вчинення, відшкодування збитків, спричинених злочинами.
Разом з тим, ефективність цих заходів не повного мірою відповідає реальним можливостям правоохоронних органів, не завжди в повному обсязі ними використовуються надані законодавством повноваження.


Крім того, серед основних причин високого рівня злочинності залишається соціально-економічне становище як у державі загалом так і на піднаглядній території зокрема (низький рівень доходів громадян, відсутність робочих місць), недостатній рівень профілактичної роботи, безпечність самих громадян тощо.
З метою координації діяльності по боротьбі зі злочинністю та протидії корупції у місцевій прокуратурі з виїздом на місця проведено координаційні наради керівників правоохоронних органів. Обговорено стан боротьби зі злочинністю та корупцією, своєчасного реагування на факти незаконної діяльності гральних закладів та автозаправних станцій, протиправної вирубки лісів та видобутку корисних копалин.
Низку важливих питань, які потребували прокурорського втручання, розглянуто на міжвідомчих нарадах за участі керівників правоохоронних органів, органів державної влади та контролю.
Завдяки проведеній організаційній роботі досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах прокурорської діяльності.
І. Загальна характеристика злочинності та стану законності при проведенні досудового розслідування та оперативно-розшукової діяльності.
Так, за 6 місяців поточного року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 715 кримінальних правопорушень вчинених на території міста Кам’янець-Подільський, що на 9,8% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (793). Вчинених на території Кам’янець- Подільського району в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 291 кримінальне правопорушення, що на 7,3% менше, ніж за 6 місяців 2020 року (314).
Упродовж І півріччя 2020 року на території Дунаєвецького району зареєстровано 242 кримінальних правопорушення, що на 3,6% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (251).
У минулому році в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 108 кримінальних правопорушень вчинених на території Новоушицького району, що на 8,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року (118).
Рівень правопорушень на території міста Кам’янець-Подільського на 10 тис. населення становить 27,5, по Кам’янець-Подільському району - 18,6, Дунаєвецькому району - 21,5, Новоушицькому району - 21,9, що менше ніж по області — 44,3.
По місту Кам’янець-Подільський зросла кількість особливо тяжких злочинів (з 4 до 11). Спостерігається збільшення фактів смертей та зникнення безвісті (з 1 до 3 по району та з 1 до 4 по місту).
Спостерігається збільшення на території міста кількості умисних тяжких тілесних ушкоджень (з 1 до 3), наявний 1 факт умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого.
На території Дунаєвецького району має місце зменшення у районі на 50,6 % крадіжок (38 проти 77), на 75% зменшилось кількість крадіжок з квартир (1 проти 4), на 33,3% зменшилось кількість крадіжок з автомобілів (2 проти 3).
Кількість злочинів проти життя та здоров’я на території Новоушицького району зменшилась на 29,2% (з 24 до 17).
II. Протидія корупції.
В І півріччі 2020 року судами за участю прокурорів місцевої прокуратури розглянуто 11 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання декларацій та не повідомлення про суттєві зміни в декларації), до адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, відносно 2 осіб судом закрито провадження, у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, відносно 1 особи справу судом закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу адміністративного правопорушення.
Загалом за процесуального керівництва місцевої прокуратури розслідувано низку корупційних кримінальних правопорушень, 2 з яких у І півріччі 2020 року скеровано до суду, по 2 повідомлено про підозру.
III. Стан законності у сфері кримінального судочинства.
Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля прокуратури спрямовані на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень (справ) сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання державного обвинувачення в судах.
До суду направлено 236 кримінальних проваджень з обвинувальними актами (109 - по місту Кам’янець-Подільський, 30 - по Кам’янець- Подільському району, 64 - по Дунаєвецькому району, 33- по Новоушицькому району), (щодо неповнолітніх - 4, з них 2 - по місту Кам’янець-Подільський, 2 - по Кам’янець-Подільському району), з угодами про визнання винуватості та про примирення - 20. Клопотань про звільнення особи від кримінальної відповідальності - 8, клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру - 1.
До суду направлено 9 кримінальних проваджень у бюджетній сфері, 2 корупційних кримінальних провадження.
IV. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру
Вжиття низки організаційно-практичних заходів сприяло підвищенню ефективності нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах застосування заходів примусового характеру органів національної поліції, ізоляторі тимчасового тримання. Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих та ув’язнених.
За результатами розгляду 13 документів реагування місцевої прокуратури до відповідальності притягнуто 6 осіб.
Так, притягнення до дисциплінарної відповідальності за грубе порушення вимог законодавства мало місце у ІТТ №6 та роті конвойної служби ГУНП в Хмельницькій області. Працівниками зазначених підрозділів ГУНП допущено порушення вимог законодавства, у зв’язку з чим неодноразово виявлялись заборонені для зберігання та використання предмети. За результатами розгляду документів прокурорського реагування притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 посадові особи ІТТ №6 та З посадові особи конвойного підрозділу ГУНП в Хмельницькій області.
V. Представницька діяльність на захист інтересів держави
Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою забезпечено ефективне виконання конституційної функції представництва прокурором інтересів держави в суді.
Роботу вдалось зосередити на вирішенні найбільш гострих проблем та досягти позитивних реальних результатів в бюджетній сфері, сфері земельних відносин, у т.ч. щодо земель прибережної захисної смуги.
Загалом на захист інтересів держави місцевою прокуратурою у І півріччі 2020 року заявлено 147 позовів (11 - місто Кам’янець-Подільський, 118 - Кам’янець-Подільський район, 6 - Дунаєвецький район, 12 - Новоушицький район) на суму 25,9 мли. грн. (З млн. грн. - місто Кам’янець- Подільський, 14,4 млн. грн. - Кам’янець-Подільський район, 308 тис. грн. - Дунаєвецький район, 8,2 млн. грн. - Новоушицький район), з яких судами за вказаний період уже задоволено 12 позовних заяв (4 - місто Кам’янець- Подільський, 5 - Кам’янець-Подільський район, 3 - Дунаєвецький район).
Реально виконано судові рішення за позовами місцевої прокуратури більш як на 6 млн. грн. (74 тис. грн. - місто Кам’янець-Подільський, 318 тис. грн. - Кам’янець-Подільський район, 14 тис. грн. - Дунаєвецький район, 5,6 млн. грн. - Новоушицький район). В ході представництва інтересів держави розпочато 4 кримінальні провадження.
Забезпечено системне реагування представницькими засобами прокурорського реагування на факти бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування на факти незаконної оренди земельних ділянок.
Так, до господарського суду Хмельницької області заявлено позов в інтересах держави в особі Хмельницької обласної державної адміністрації, Новоушицької районної державної адміністрації до українсько-угорського товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 20 га, вартістю 5,6 млн. грн., укладеного між РДА та вказаним товариством та зобов’язання повернути у власність держави вказану земельну ділянку.
Крім того, місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Так, встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 95 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 190 га та загальною вартістю 11,4 млн. грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.
На час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки, вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.
Таким чином, 95 спірних земельних ділянок, загальною площею 190 га вартістю 11,4 млн. грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.
У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура упродовж І півріччя поточного року звернулась до суду з вимогами витребування 95 земельних ділянок на користь держави, які на даний час перебувають на розгляді у Господарському суді Хмельницької області
VI. Діяльність у сфері ювенальної юстиції
Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою особлива увага приділяється захисту прав і свобод дітей, насамперед, вживаються заходи спрямованні на охорону життя і здоров’я, соціальний захист, гідний розвиток дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку. З метою захисту інтересів держави в сфері охорони дитинства використовувались засоби представницького характеру.
На вказаному напрямі місцевою прокуратурою до суду заявлено 16 позовів (з них: 3 - місто Кам’янець-Подільський, 4 - Кам’янець-Подільський район, 3 - Дунаєвецький район, 1 - Новоушицький район), реально виконано рішень судів на суму 22 тис. грн.
Виявлялися факти порушення вимог законодавства при використанні нерухомого майна освітніх закладів.
До прикладу, до Хмельницького окружного адміністративного суду заявлено позов в інтересах держави до Новоушицької селищної ради про визнання бездіяльності протиправною (щодо тривалого не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій знаходиться Кучанська загальноосвітня школа) та зобов'язання вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, який задоволено.
Крім того, місцевою прокуратурою заявлено позов до господарського суду Хмельницької області в інтересах держави, в особі міністерства освіти і науки України, ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» до з ФОП Ковальського А.В. заборгованості за договором оренди приміщення навчального закладу в сумі 64,4 тис. грн., який перебуває на розгляді.
VII. Розгляд звернень громадян
Упродовж І півріччя 2020 року відбулося зменшення кількості звернень, які надійшли до місцевої прокуратури на 31% - 223 проти 320 торік (109 - місто Кам’янець-Подільський, 83 - Кам’янець-Подільський район, 18 - Дунаєвецький район, 13 - Новоушицький район). За цей період вирішено 290 звернень громадян та юридичних осіб, з них задоволено 15.
Від народних депутатів України звернення не надходили.
Зменшилась кількість вирішених звернень з питань досудового розслідування - 101 проти 121 (57 - місто Кам’янець-Подільський, 40 - Кам’янець-Подільський район, 3 - Дунаєвецький район, 1 - Новоушицький район). Майже дві третини надійшло від учасників кримінального провадження (63).
Скарги на дії і рішення слідчих поліції складають майже третину (32) від загальної кількості вирішених звернень з питань досудового розслідування.
Розглянуто 2 скарги на дії процесуальних керівників, які не задовольнялись.
Звернень щодо поновлення конституційних прав і свобод громадян в межах КПК України продовж 6 місяців 2020 року не було.
На третину збільшилось число вирішених звернень з питань представництва інтересів громадян та держави в суді - 4 (проти 3 за аналогічний період минулого року), які не задовольнялись.
Стосовно порушень прав дітей, та з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, звернення не надходили.
На особистому прийомі прийнято 73 звернень громадян (41 - місто Кам’янець-Подільський, 27 - Кам’янець-Подільський район, 3 - Дунаєвецький район, 2 - Новоушицький район), з них керівником прокуратури - 22.
З порушенням встановленого порядку та понад установлений термін
звернення не вирішувались.
ІІХ. Стан інформування суспільства про роботу прокуратури
З метою забезпечення відкритості та гласності у роботі Кам’янець- Подільської місцевої прокуратури, інформування суспільства про результати діяльності, місцевою прокуратурою систематично здійснюється висвітлення інформації про діяльність органів прокуратури в засобах масової інформації.
Упродовж 6 місяців 2020 року місцевою прокуратурою скеровано до державних органів влади 18 інформацій про стан законності (за 6 місяців 2019 року - 12).
Збільшилась кількість виступів в засобах масової інформації - 299 проти 289 за аналогічний період минулого року (123 - місто Кам’янець- Подільський, 102 - Кам’янець-Подільський район, 40 - Дунаєвецький район, 34 - Новоушицький район). Найчастіше інформація про результати прокурорської діяльності оприлюднювалася у мережі Інтернет - 291.
Крім того, з метою досягнення конструктивних взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства, налагоджено співпрацю з засобами масової інформації та представниками громадських організацій.
Керівник
Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #