^На початок

контакти

зверн громад і петиц

культ туризм відпоч

інвест пропоз

Освіта

Соц захист

Медицина

Цивіл зах

Громад бюджет

Місц подат і збор

Комунальні підпри заклади один рядок

Комунал послуги

Комун майно

місц орг держ вл

доступ до публ інф

колект договори

корисн посиланн

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Як оптика змінила життя у селі Хмельницької області

Їм казали – забудьте про інтернет, жоден провайдер не захоче пробиватися через скелі. Але громада с.Заміхів не повірила, тому вже кілька років живе, майже як у великому місті. Принаймні, послуги і можливості Всесвітньої мережі вони отримують не гірше, ніж у Хмельницькому.

На півдні області, у теперішньому Новоушицькому районі є село Заміхів. Місцеві наголошують, що наголос у назві має бути на першому складі. Мають заміхівчани таку принципову позицію. Місцева громада є принциповою і водночас згуртованою. Особливо якщо йдеться про важливу і загальну справу. Так і сталося у 2016 році, коли громада вирішила підключитися до Всесвітньої мережі. При тому, що на той час фіксованого інтернету не було взагалі, а мобільне покриття бажало кращого. А все тому, що тут починаються каньйони. Тож туристичні принади блокували доступ Заміхова до якісного зв’язку.
«Жоден конкурент не хотів «заходити», бо туди «не зайти»», - згадує Начальник відділу роздрібної мережі Хмельницькій філії Укртелекому В'ячеслав Кузьминих: «Там скали, каньйони. А в нас порівняно недалеко була муфта – точка для підключення. То ж ми полями, посадками від тієї муфти дотягнулися».
Коли місцева громада захотіла інтернет, то фахівці спершу запропонували підключення за більш поширеной на той час технологією ADSL (по мідним кабелям). Але у Заміхові сказали, що хочуть лише найкраще – сучасну волоконно-оптичну мережу. Втім, для прокладання мережі не вистачало 90 тисяч гривень. На що громада під керівництвом місцевої старости оперативно сформувала список з 90 жителів, які зібрали потрібну суму.
«Ми отримали типу безготівковий кредит. Скидалися по 1000 гривень, щоб купувалося обладнання і кабель», - розповіла староста с. Заміхів Тетяна Танасюк: «А потім протягом, здається, року нам ці кошти поверталися знижкою на тарифний план».
До ініціативи долучили місцеві фермери, які виділили техніку для прокладення кабелю, а також пустили на свої землі, оскільки потрібно було працювати на засіяних полях. Від Укртелекому зібралися техніки і будівельники з трьох районів. І такими спільними зусиллями побудували мережу в цьому селі. До інтернету підключили 90 мешканців та важливі об’єкти соціальної інфраструктури.
«Коли підключили школу, то нас запросив учитель інформатики. Треба було бачити задоволення дітей, які вперше побачили ролики на Youtube!», - зазначає В'ячеслав Кузьминих: «Кажуть, що навіть діти з вулиць пропали. Раніше були, а тепер всі по домах, сидять «в інтернетах».
Тож тепер у Заміхові помітно позитивні зміни, переконана староста села: «Звичайно, зміни на краще сталися. Насамперед, з’явилася можливість працювати з дому. Майже всі жителі повідкривали собі кабінети для розрахунку за комунальні послуги. Діти отримали можливість готуватися до ЗНО з дому».

Copyright © 2016-2021. Новоушицька селищна територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #