^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

13 квітня 2017 року – Всеукраїнський День боротьби з меланомою

Меланома одне з найбільш небезпечних онкологічних захворювань. Захворюваність меланомою шкіри зростає в усьому світі. Кожного року лікарі діагностують у світі близько 200 тис. нових випадків меланоми. Ця підступна хвороба стрімко поширюється і щорічно забирає до 65 тис. життів. Жертвами стають люди різного віку, але останнім часом - це часто молодь 20-30 років.

У Хмельницькій області захворюваність на меланому також зростає. Так у 2015 році було виявлено 82 випадки хвороби, а у 2016 - уже 101, з них: у чоловіків 37 випадків, і 64 – у жінок. Померло від цієї хвороби 29 жителів області у 2015 році і 43 – у 2016 році.

На превеликий жаль, пацієнти, часом погано уявляють собі небезпеку, яка до пори до часу може ховатися «під личиною» звичайної родимки або пігментної плями.

«Не заважає? І живіть спокійно. Не чіпайте Ви свою родимку! »- ця розхожа рекомендація породила переконання, що спочатку наявні від природи або ті, що з'являються з роками родимки повинні залишатися недоторканними. Такий підхід невірний. Так, якщо родимка розташована в «зручному місці», де вона не травмується, не піддається впливу сонця тощо, то за нею потрібне тільки спостереження. Але, якщо родимка постійно травмується одягом, бритвою або піддається яким-небудь іншим впливам, то в цьому випадку питання вирішується однозначно - варто звернутися до лікаря. Не виключено, що серед невинних на Ваш погляд родимок опиниться і недоброякісна. Визначити це може тільки фахівець.

Що може спровокувати виникнення цієї хвороби? Насамперед - це чинники-подразники (ультрафіолетове опромінення, травма), а також генетичні та ендокринні фактори. Найсильнішим із них є, безумовно, надмірне перебування на сонці. Ультрафіолетове опромінення у великих дозах викликає незворотні зміни в клітинах шкіри, багаторазово збільшуючи ризик їх переродження. Найбільш схильні до мутагенного впливу сонячних променів світлошкірі, світловолосі та рудоволосі люди з блакитними і сірими очима. До групи ризику належать і ті, у кого багато на шкірі веснянок, пігментних плям і родимок, а також майбутні мами, літні люди, діти, працівники на відкритому сонячному світлі.

Як же виглядає пухлина? Меланома виглядає як щільний пухлинний вузлик насиченого чорного, іноді з блакитним відтінком, кольору. Рідше зустрічаються так звані «безпігментні» меланоми рожевого кольору, тобто вузлики, які не мають пігменту (забарвлення). Розмір пухлин (вузликів) від 0,5 до 2 - 3 см в діаметрі.

За якими ознаками можна розрізнити меланому?

Ось головні ознаки, що відрізняють меланому:

  • Швидке зростання нової родимки або початок швидкого зростання старої родимки, яка досі залишалася незмінною.
  • Зміна контурної лінії старої родимки (нерівні, переривчасті краї) або поява нової родимки з нечіткими краями.
  • Нерівномірне забарвлення (різні відтінки коричневого, чорні вкраплення, безбарвні ділянки) нової швидкозростаючої родимки, або поява цих ознак у старої родимки.
  • Нерідко пухлини мають ерозовану, кровоточиву поверхню та щільну основу.

Як захистити себе від меланоми шкіри?

Для того щоб себе вберегти від меланоми та інших видів раку шкіри:

  • Постарайтеся максимально обмежити час перебування на сонці, особливо в обідні години.
  • Якщо перебування на сонці неминуче, захистіть відкриті ділянки шкіри від дії прямих сонячних променів: надіньте сорочку з довгими рукавами, крислатий капелюх, штани.
  • Перебуваючи під прямими сонячними променями, обов'язково використовуйте сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 15.
  • Вивчіть всі головні і другорядні ознаки меланоми і по можливості обговоріть їх з лікарем. Переконайтеся в тому, що точно знаєте, як може виглядати меланома і як її відрізнити від звичайної родимки.
  • Регулярно оглядайте всю поверхню шкіри.
  • Зверніться до лікаря при виявленні будь-якого елементу шкіри, що викликає у Вас підозру.

Пам'ятайте! Чим раніше була виявлена ​​меланома, тим більше шансів на її успішне лікування. Меланома, виявлена ​​на ранніх стадіях, виліковна в 80% випадків!

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #