^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok

нова

Інформація

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Нарада з питань реформування сільської медицини

110917311 вересня в м. Києві під головуванням Президента України відбулася нарада з питань реформування сільської медицини. В якій взяли участь голова об’єднаної територіальної громади О.В.Московчук, головний лікар КУ «Новоушицький центр ПМСД» Н.М.Фінагеєва, головний лікар Новоушицької ЦРЛ В.Є.Гладій.

Розпочавши нараду, Петро Порошенко наголосив на тому, що держава має докласти максимум зусиль для поліпшення рівня медицини в сільській місцевості і прискорення реалізації відповідної програми. «Значною, важливою складовою частиною медичної реформи є ситуація з рівнем забезпечення медичними послугами на селі», — наголосив він.

Україна є не лише однією з найбільших за площею країн Європи, а й країною, де найбільша частина населення проживає в сільській місцевості — 33%. При цьому Президент України підкреслив, що рівень медичних послуг є абсолютно незадовільним. «Поточний стан — жахливий. Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів (далі — ФАП) і амбулаторій забезпечені транспортом. Не вистачає обладнання, ліків, у значній частині ФАП немає медичного персоналу. Ми платимо дуже дорогу ціну за уповільнення реформування медицини», — підкреслив П. Порошенко.

Зважаючи на жахливий стан справ у медичній галузі в сільській місцевості, за дорученням Глави держави й була розроблена програма реформи сільської медицини. Ця програма, на переконання Президента, «дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою».

Серед новацій, які пропонується запровадити, — телемедицина. За словами П. Порошенка, у кожному ФАП, амбулаторії будуть створені умови, щоб медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів. «Буде проведений широкополосний інтернет. Медичний працівник, який буде мотивований там працювати, матиме доступ для того, щоб отримати консультацію найкращого фахівця», — зазначив П. Порошенко.

За його словами, сімейний лікар на рівні району матиме можливість давати направлення, рекомендувати або зробити запит на консультацію фахівців вищої категорії — професорів.

Президент України повідомив, що під час його міжнародних візитів серед питань, які обговорювалися з лідерами європейських держав, були і питання успішного досвіду застосування такого принципу роботи та надання медичної допомоги громадянам. «Ми говорили з президентом Світового банку під час мого візиту у Вашингтон. Я сподіваюся, що до кінця року він буде в Україні, і це буде окрема програма — підтримки телемедицини на селі в Україні», — зауважив П. Порошенко.

Крім того, Глава держави має намір звернутися до Уряду та Верховної Ради України, щоб передбачити фінансування цієї програми у бюджеті на наступний рік. «Ми можемо все зробити швидко. І я буду просити Уряд і народних депутатів врахувати видатки на цю програму і в бюджеті 2018 р.», — сказав він.

Також, на переконання П. Порошенка, цілком справедливим і правильним буде спрямування частини коштів, вилучених Генеральною прокуратурою України у представників колишньої влади, на розвиток медичної галузі в сільській місцевості.

Він зазначив, що програма, так само, як і медична реформа загалом, також відкрита для повного і детального обговорення.

«Маємо зробити максимум для того, щоб прискорити запровадження цієї програми», — зазначив Глава держави, додавши, що для цього має бути запроваджений широкополосний інтернет, 4G-зв’язок, встановлене обладнання, проведені необхідні будівельні роботи, а також підвищено мотивацію лікарів у сільській місцевості та фахівців, які надаватимуть консультації дистанційно. «І головне — для мешканця села ця послуга має бути безкоштовною. Це принципово. Держава має можливість захистити громадянина», — додав П. Порошенко.

У рамках виступу П. Порошенко також згадав і про медичну реформу. «Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також є питанням національної безпеки держави. Значна частина українського народу просто позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через те, що законсервована абсолютно неефективна радянська система», — підкреслив він.

Глава держави нагадав, що Урядом був розроблений проект медичної реформи.

Президент також зазначив, що за його рішенням питання медичної реформи було винесено на засідання Національної ради реформ. У Парламенті проект доопрацьовувався разом з представниками Уряду, профільного комітету Верховної Ради України, громадських організацій і були внесені суттєві поправки.

«Національна рада реформ схвалила проект, і хотів би звернутися з проханням до наших народних депутатів, причому не обов’язково з коаліції, для того, щоб ми доклали максимум зусиль, не затягували з прийняттям медичної реформи», — підкреслив П. Порошенко.

Глава держави зауважив, що критика, зауваження та пропозиції до проекту можуть висловлюватися і будуть максимально враховані. «Але заморозити статускво — це найгірше з будь-яких можливих рішень», — переконаний він.

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #