^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Фонд соціального страхування України інформує

1511171Навчання та інструктажі з охорони праці- Що вивчати?

На всіх підприємствах, в установах, організаціях забезпечення здоров'я і безпеки умов праці найманих працівників покладається на роботодавця.
       Відповідно до Закону України «Про охорону праці» роботодавцем є власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання і фізична особа, яка використовує найману працю.

Дунаєвецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області доводить до відома роботодавців, що працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи мають проходити на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.
Типове положенням про порядок проведення навчання
і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05)                                               затверджене наказом державного комітету України
з нагляду за охороною праці 26.01.2005 року №15 (далі – Типове положення) регламентує питання : вивчення основ охорони праці у навчальних закладах і під час професійного навчання працівників на підприємстві, організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, проведення спеціального навчання працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також  посадових осіб.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства (у кількості не менше трьох осіб), склад якої затверджується наказом роботодавця. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов'язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці.
Також до складу комісії підприємства залучаються страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України та викладачі охорони праці, які проводили навчання.

Також Типовим положенням передбачається обов’язкова організація проведення інструктажів з питань охорони праці, які поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

В Типовому порядку наведено форми необхідних документів для проведення навчання та інструктажів, зокрема: протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці, журналу реєстрації вступного інструктажу, журналу реєстрації інструктажів на робочому місці, також наведено перелік посадових осіб, які мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, тематичний план і програму навчання.

Отже, у разі проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, для залучення представника Фонду соціального страхування України у роботі відповідної комісії, а також у разі необхідності отримання консультацій з питань охорони праці, роботодавцям необхідно звертатись до Дунаєвецького відділення Фонду (м.Дунаївці, вул. Просвіти, 46/1), або за телефоном 31834.

Сектор з профілактики виробничого травматизму
та охорони праці Дунаєвецького відділення
УВД ФССУ в Хмельницькій області

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #