^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Про проект плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2018, 2019 роки

Проект плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на період 2018, 2019 років розроблено з метою забезпечення якісної освіти і раціонального та економного використання коштів освітньої субвенції та коштів місцевого бюджету, передбачених на утримання цих закладів.

Впровадження плану оптимізації надасть змогу:

      забезпечити якісні освітні послуги учасникам навчально-виховного процесу, зокрема учням, які навчаються у малокомплектних школах;

      удосконалювати освітній процес у закладах освіти з достатньою кількістю учнів (розширення варіативної складової навчальних планів, впровадження профільного і допрофільного навчання, зміцнення матеріально-технічної бази тощо);

      скоротити невідповідність щодо вартості утримання одного учня у закладах освіти з різною наповнюваністю учнівським контингентом.

Для створення плану оптимізації мережі враховано динаміку наповнення закладів освіти на період до 2021 року з врахуванням кількості учнів 1-4, 5-9, 10-11 класів, вартість утримання навчальних закладів з розрахунку вартості навчання 1 учня, показник якості і результативності роботи педагогічного колективу, умови забезпечення навчання учнів з оптимізованого закладу в іншому навчальному закладі (підвезення, наявність групи продовженого дня, матеріальна база базової школи тощо).

Аналіз мережі закладів загальної середньої освіти показує, що із 20 шкіл об’єднаної територіальної громади станом на 01.01.2018 року фінансують 3 малокомплектних школи І-ІІ ступенів (до 40 учнів) та 5 малокомплектних шкіл І-ІІІ ступенів (до 80 учнів). (Таблиця №1).

Слід зауважити, що у 15 закладах загальної середньої освіти учні навчаються за індивідуальною формою навчання у зв’язку з малою наповнюваністю класів. Однак у 8 із них це явище значно поширене, глобальне (аналіз таблиці №2).

З метою визначення наповнюваності класів на період до 2022 року проведено обрахування планової кількості учнів 1 класів за роками народження та місцем проживання (таблиця №3). Прослідковується значне зменшення кількості дітей 2012 – 2017 років народження у с. Березівка, с. Косиківці, с. Отроків, с. Тимків, с. Пилипи Хребтіївські, с. Цівківці, с. Глибочок, с. Мала Стружка, с. Рудківці.

Такі обрахунки дали змогу визначити плановий контингент учнів закладів об’єднаної територіальної громади на 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 навчальні роки. (таблиця №4, №5). Слід відмітити, що планові показники фіксують збільшення кількості дітей, яка забезпечується в основному закладами І-ІІІ ступенів, зокрема стабільне збільшення планують Заміхівська, Струзька, Новоушицька №2 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів та Івашковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Ці обрахунки сприяли визначенню кількості учнів у 8 закладах загальної середньої освіти, які є малокомплектними, на період 5 років – до 2022-2023 навчального року (Таблиця №6). Показники таблиці засвідчують зменшення учнів у цих школах. Ріст кількості учасників освітнього процесу відсутній.

Одним із показників якості надання освітніх послуг є результативність діяльності учнівського колективу та професійна діяльність педагогічних працівників. (Таблиця №7). У ній враховано участь учнів у ІІ та ІІІ етапах учнівських олімпіад, у роботі МАНу, конкурсах учнівської майстерності. Для педагогічних працівників – удосконалення професійної майстерності через щорічну виставку-конкурс та конкурс «Учитель року». Результативність діяльності учнівського та учительського колективів з малою наповнюваністю має низький рівень.

Враховуючи все вказане вище, пропонується розглянути план оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2018, 2019 роки. (Таблиця №8).

Важливою для вирішення проблеми оптимізації закладів середньої освіти є можливість працевлаштування педагогічних працівників. Менш гострим це питання є у школах з пониженням ступеня навчання на рівні І-ІІІ - І-ІІ ступенів, оскільки основний склад працівників залишається незмінним, зменшується лише тижневе навантаження.

У закладах освіти з пониженням до І ступеня передбачається вивільнення педагогічних працівників.

   Малостружківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Педагогічних працівників – 10 осіб

На умовах трудового договору працюють – 3 особи

Відпустка по догляду за дитиною – 1 особа

Учителі початкових класів – 4 особи

   Підлягають вивільненню – 4 особи.

Рудковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Педагогічних працівників – 10 осіб

На умовах трудового договору працюють – 4 особи

Учителі початкових класів – 4 особи (2 на умовах трудового договору)

   Підлягають вивільненню – 4 особи.

Глибочанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Педагогічних працівників – 10 осіб

На умовах трудового договору працюють – 6 осіб

Відпустка по догляду за дитиною – 1 особа

Учителів початкових класів – 2особи

     Підлягають вивільненню –1особа (по догляду за дитиною).

Реалізація плану оптимізації має свої проблеми у кожному навчальному закладі: зовнішнього характеру (можливість підвезення до місця навчання і у зворотньому напрямку, стан доріг, працевлаштування педагогічних працівників тощо) та внутрішні (використання вивільнених приміщень, облаштування систем опалення тощо).

Тому реалізація плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти є комплексною проблемою, від вирішення якої залежатиме підвищення якості надання освітніх послуг жителям об’єднаної територіальної громади.

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #