^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Курс на розвиток туристичної галузі об’єднаної громади

050418105041825 квітня в Новоушицькій бібліотеці, консультанти  Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування  провели тренінг з підготовки Програми розвитку туризму в Новоушицькій об’єднаній територіальній громаді. У тренінгу прийняли участь селищний голова О. Московчук, заступники селищного голови, сільські старости, керівники окремих структурних підрозділів апарату селищної ради, представники місцевого бізнесу, представники громадських організацій, представник газети «Надністрянська Правда».

0504183Актуальність розробки Програми зумовлена необхідністю прийняття дієвих заходів з прискорення економічного та соціального розвитку Новоушицької об’єднаної територіальної громади за рахунок унікальних природніх умов та ефективного використання потужних туристичних ресурсів.

Метою Програми є здійснення заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі об’єднаної громади, створення туристичного продукту, здатного задовольнити туристичні потреби мешканців об’єднаної громади та її гостей; створення та розвиток матеріально-технічної бази та сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримку в’їзного та внутрішнього туризму, зокрема сільського, поліпшення кадрового забезпечення галузі.

Туризм, як індустрія відпочинку і оздоровлення людей, форма спілкування й вивчення історії, культури, традицій подільського краю засіб зміцнення економіки й джерело наповнення місцевого бюджету є невід’ємною складовою соціально-економічного розвитку Новоушицької ОТГ, показником добробуту і здоров’я, інтегратором економічного і духовного життя місцевого населення, туристів та екскурсантів. Для цього необхідно активізувати інвестиційну політику  в об’єднаній громаді, здійснювати координацію розвитку галузі, утверджувати соціально-правовий статусу суб’єктів туристичного напрямків діяльності.

Туризм істотно впливає на такі сектори економіки як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, і є одним з найбільш перспективних напрямів структурної перебудови економіки. У свою чергу, важливими факторами розвитку туристичної галузі є природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал регіону.

Новоушиччина має для цього одні з найкращих в Україні умов: наявність унікальних у місцевому і всеукраїнському масштабах культурних та природних  об’єктів: пам'ятка архітектури - Костел св. Яна Непомука (с. Заміхів Храм засновано у 1749 році. Кам'яний костел збудовано на місці дерев'яного у 1808 р. ). Пам'ятки археології: поселення с. Вільховець, уроч. Кунева Левада, Давньоруське городище с. Глибівка, правий берег безіменного струмка, уроч. Балка, Давньоруське городище с. Пилипи-Хребтіївські, на захід від села, уроч. Сади, Рудковецьке городище, Городище с. Тимків, на правому березі р. Ушиця, Давньоруське городище с. Хребтіїв, лівий берег р. Дністер, уроч. Погоріла, та багато інших пам’яток історії, архітектури і культури як національного так і регіонального значення. На південно-східному схилі від села Рудківці розміщені два кургани, один – біля Дністровського водоймища, а другий – на узвишші. Декілька курганів, менші за розмірами, є біля дороги Калюс – Нова Ушиця. Цікавою пам’яткою, яка фіксує давні слов’яно-фракійські контакти на середньому Дністрі, є городище раньоскіфського часу 8-7 ст. до н. е. поблизу села Рудківці Новоушицького району Хмельницької області. Городище, розташоване на крутих схилах лівого берега Дністра, досліджувалось з 1972-1980 рр. експедицією Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. З метою збереження і відтворення цінних лісових насаджень, рідкісних і зникаючих видів рослинного і тваринного світу, охорони унікальних природних ландшафтів на території об’єднаної громади створено мережу заказників: «Дністровський» (480га), «Данилівський» (638га) і  «Калюський»  (1832 га). Всі вони розміщенні на схилах однойменних річок. Гідрологічний заказник місцевого значення «Глібівський»  (103,3 га) розташований у північній частині об’єднаної громади. На території об’єднаної громади розміщенні 16 пам'яток природи місцевого значення, із них береза лікарська звичайна, дуб звичайний, софора японська, сосна чорна, старовинний парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва  «Іванковецький» (2,6 га).

Проте, цей потенціал не використовується туристами в достатній мірі, так як матеріально-технічна база туристично-рекреаційних об’єктів не відповідає сучасним вимогам і потребує значних капіталовкладень для їх переоснащення та модернізації. Перешкодами на шляху до перетворення туристичної сфери об’єднаної громади у сучасну галузь економіки є: недостатній розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, нестача закладів розміщення туристів різних стандартів ( готелів, мотелів, хостелів, кемпінгів), відсутність індустрії відпочинку та розваг, не облаштовані місця короткочасного відпочинку туристів, незадовільний стан доріг, відсутність під’їздів до багатьох популярних туристичних об’єктів, незадовільний стан більшості пам’яток культурної спадщини, не розроблені дієві програми їх збереження та пристосування для потреб туристів, недостатня забезпеченість туристичної галузі висококваліфікованими спеціалістами, неефективна діяльність відповідних структур щодо забезпечення екологічної безпеки територій для розвитку рекреаційного бізнесу, не існує взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення розвитку рекреації в об’єднаній громаді, відсутність системного рекламного та інформаційного забезпечення та слабке лобіювання потреб об’єднаної громади на обласному рівні. Вкрай недостатньо використовується потенціал розвитку туризму в сільській місцевості як одного із чинників зменшення безробіття у селах. Низьким є рівень забезпеченості автомобільних доріг туристичною, сервісною та інформаційною структурою ( відсутність рекламних щитів та єдиної системи маркування автошляхів щодо об’єктів туристичної інфраструктури в об’єднаній громаді).

Ця Програма покликана стати концептуальною базою п’ятирічного розвитку туризму у об’єднанні громаді як  високорентабельної галузі економіки, важливого засобу культурного та духовного виховання жителів та гостей об’єднаної громади. Враховуючи масштабність поставлених завдань, Програма потребує потужного фінансування як з  Державного, обласного, районного, так і з селищного бюджетів, а також коштів з позабюджетних надходжень.

Новоушицька об’єднана територіальна громада вдячна консультантам Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування Аллі Собко та Катерині Савчук за організацію цікавого та продуктивного тренінгу.

Інформація підготовлена відділом економіки, інвестицій та інформаційного забезпечення Новоушицької селищної ради

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #