^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Настав сезон кліщів.

Настав сезон кліщів, які можуть бути небезпечними для здоров’я. Кліщі, як відомо, є переносниками хвороби Лайма та енцефаліту. Ендемічними територіями стосовно кліщового енцефаліту в Україні є Волинська область та Крим. А от хвороба Лайма щорічно реєструється в нашому районі.

З кожним роком ризик зараження вище переліченими хворобами росте. Так в Хмельницькій області за 2017 рік було зареєстровано 116 випадків хвороби Лайма , в той час , коли за 2016 рік було зареєстровано лише 33 випадки.

Однак, відразу бити на сполох не варто, адже не від усіх кліщів-переносників хвороби Лайма, або ж енцефаліту можна заразитися. Навіть якщо вас і вкусив кліщ, організм людини, якщо її імунітет сильний, здатен боротися з інфекцією і не усі кліщі є інфікованими.

Хвороба Лайма дуже небезпечне захворювання, яке, насамперед, вражає серце, нервову систему та опорно-руховий апарат.  Це захворювання має досить важкий перебіг, адже відбувається ураження різних органів та систем (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору). Інкубаційний період триває від 7-10 днів до 6 місяців і більше,має схильність хронічного перебігу з частими загостреннями. Початок хвороби Лайма за своїми проявами дуже подібний на звичайні застудні захворювання або грип. Тому небезпідставну тривогу повинні викликати збільшення лімфатичних вузлів, болі у суглобах, м’язах, навіть незначне підвищення температури, що виникають після укусу кліща, або перебування у лісі.

У 40-50% інфікованих людей на місці присмоктування кліща через деякий час виникає червона пляма, мігруюча еритема, яка з часом зростає в розмірах. При появі описаних клінічних симптомів, необхідно терміново звернутися до лікаря-інфекціоніста в кабінет інфекційних захворювань за місцем проживання або в найближчий травмпункт.

Несвоєчасна діагностика приводить до появи хронічних форм захворювання, до довготривалої непрацездатності, інвалідності, а подекуди – і до летальних випадків.

Вирушаючи на природу, краще вдягати світлий однотонний з довгими рукавами одяг, що щільно прилягає, щоб було легше помітити кліщів, які повзають, а також користуватися засобами для відлякування кліщів – мазі або спреї, які наносять на відкриті ділянки шкіри і одяг.

Після укусу кліща необхідно його видалити самостійно або краще звернувшись до фахівця – медика в травмпункт або до лікаря хірурга. Місце присмоктування кліща обробляють спиртовим розчином йоду або зеленки. Якщо при видаленні кліща відірвалась його «голівка», місце присмоктування старанно протирають спиртом і видаляють її стерильною голкою.

Найнебезпечнійший період — травень-вересень, у цей час лісові кліщіт найбільш активні і їх чисельність збільшується. З похолоданням вони стають малоактивними і майже закінчують «сезон полювання» перед осінніми холодами.

Хвороба Лайма на ранніх стадіях розвитку добре піддається лікуванню антибіотиками. Однак, найбільш простим, дешевим та ефективним засобом профілактики хвороби Лайма є уникнення присмоктування кліщів.

Начальник віділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Новоушицького РУ ГУ Держпродспоживслужби

в Хмельницькій області                                                         Д.Бажан

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #