^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

« Перші результати комісійних обстежень»

   Настало літо. Прийшла пора літніх відпусток, подорожей , відпочинку та приємних вражень . Однак і виникла небезпека розвитку гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, адже підвищена середньодобова температура повітря , є сприятливою умовою для розмноження бактерій.

         Причиною виникнення даних захворювань є порушення правил зберігання продуктів харчування, їх виготовлення, порушення правил особистої гігієни осіб, які займаються приготуванням та реалізацією харчових продуктів.

            З метою визначення фактичного стану справ, щодо дотримання санітарних вимог в закладах торгівлі, громадського харчування, в дитячих навчально-виховних закладах та з метою ефективного реагування на ситуацію, що склалася, виконкомом Новоушицької селищної ради рішенням №791 від 24.05.2018 року було створено комісію для проведення обстежень операторів ринку, що здійснюють обіг харчових продуктів ( підприємства громадського харчування, торгівлі, навчально-виховні , оздоровчі заклади та ін..)». До складу даної робочої групи включено спеціалістів селищної ради, Держпродспоживслужби району, представників депутатського корпусу.

            Станом на 14.06.2018 року є перші результати роботи . Так було обстежено 5 дитячих садочків, 2 заклади громадського харчування та 26 магазинів, що реалізують продукти харчування та товари повсякденного попиту.

            В ході обстежень виявлено ряд суттєвих порушень правил транспортування , зберігання, виготовлення та реалізації продуктів харчування. Основні порушення: персонал харчових об’єктів не проходить періодичні медичні огляди, працює без допуску до роботи. Реалізуються продукти харчування з вичерпаним терміном придатності, без документів, що засвідчують безпечність та якість (декларації виробника, сертифікати, якісні посвідчення…). При зберіганні харчових продуктів порушується товарне сусідство та не дотримуються температурні режими зберігання. Часто приміщення магазинів потребують елементарного прибирання , а подекуди й капітальних ремонтів. Для продавців не створені умови для дотримання правил особистої гігієни ( немає умивальника, мила, рушника). Персонал працює без спецодягу. Дані порушення були виявлені на об’єктах в с.с. Шебутинці, Березівка, Жабинці, Заміхів, Ставчани, Глібів, Струга, Заборознівці та ін.. Однак потрібно з позитивної сторони відмітити таких підприємців, як Таралевич А.В. с. Березівка, Дмітрієва І. с. Косиківці, Данильчук С. с. Капустяни , які намагаються працювати в правовому полі, з дотриманням вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

            З керівниками, власниками, персоналом обстежених об’єктів проведені бесіди, роз’яснено вимоги санітарного законодавства при обігу харчових продуктів.   Розповсюджено пам’ятки по профілактиці гострих кишкових інфекцій, ботулізму, харчових отруєнь (в т.ч. залишковими кількостями нітратів в овочах).

            Отримана інформація буде врахована Новоушицьким управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області при плануванні заходів державного нагляду на 2019рік. Обстеження тривають.

Начальник відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Новоушицького районного управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Хмельницькій області                                                             Д.Бажан

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #