^На початок

Наші контакти

Поштова адреса:

   32600,Україна, 
   смт Нова Ушиця,
   вул. Українська, 18

тел/факс:

   (3847) 2-14-74

Електронна пошта:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Корисні посилання

verxrada

mistukr

you sel
decentralization1

oblrada

raurada

 vidKulturu
vidosvitu

biblioteka

tvorcosti

sadok 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Прогнози медиків справдилися. Що робити?

Ще в 2017 році медики прогнозували в 2018 році пік захворюваності на кір в Україні. Прогнози справдилися. Дійсно порівняно з минулим роком у 2018 році кількість хворих на кір в Україні збільшилася у 17 разів. Станом на 27 жовтня зафіксовано 15 летальних випадків від ускладнень цієї хвороби — 13 осіб були не щеплені. Відзначається, що кількість тих, хто захворів за останні дев'ять місяців, перевищила 35 тисяч осіб, з них 21500 - діти. При цьому, щеплень не робили 65% хворих. Серед регіонів найбільше випадків зафіксовано в західних областях: Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Волинській. В Хмельницькій області за три квартали поточного року зареєстровано 752 випадки кору (за аналогічний період минулого року – 8). Показник захворюваності на 100тис. населення склав 58,7, що відповідає високому рівню інтенсивності епідпроцесу. Захворюваність поширилась по всіх регіонах області, найбільш неблагополучними є Волочиський, Деражнянський, Красилівський, Полонський, Старосинявський, Хмельницький, Ярмолинецький райони, та м.Хмельницький.


Говорять, якщо попереджений то озброєний. Але ж чому рівень захворюваності не йде на спад? Чому хворіє така кількість людей? Всі ж були попереджені. Що в нашій країні і в нас не так, що ми не можемо зупинити поширення даної недуги?
Розглянемо, як борються із кором в Ізраілі. Про це написав лікар Комаровський на своїй сторінці у Facebook.
"1 листопада в Ізраїлі померла від кору 1,5-річна дівчинка (це перший випадок смерті від кору за останні 15 років). Кілька фактів як інформація для роздумів: духовні лідери ультрарелігійних громад закликали всіх до вакцинації; один з рабинів — тлумач Галахи (зведення законів життя релігійної людини) у медичних питаннях — заявив: "Пройти вакцинацію — це заповідь, а той, хто не робить щеплення, створює небезпечну для життя ситуацію і прирівнюється до вбивці". «Обов'язок прищепити дітей духовні лідери поклали на батьків, а деякі рабини заборонили нещепленим відвідувати синагоги. Крім того, Міністерство охорони здоров'я зобов'язало всіх медиків пройти вакцинацію, а ті, хто відмовився, будуть усунуті зі своїх посад і переведені на ті, де їм не доведеться мати справу з пацієнтами.»
Ось як виправдано жорстко і спільно працюють керівництво державою, міністерство охорони здоров’я, духовні лідери громадські організації з метою уберегти жителів країни від спалаху небезпечної хвороби. Такі спільні зусилля дають позитивні результати.
А наші діти, часто через недолугість батьків, а часом через непрофесійність або через недостатню наполегливість медичних працівників, хворіють, мучаться і, навіть, помирають. Пам’ятайте, специфічного лікування від даної недуги немає , а є лише специфічна профілактика.
Кір – небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).
Тільки щеплення є запорукою того , що людина не захворіє, або в легкій форму перенесе дане захворювання. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Для профілактики використовують комбіновану вакцину одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.
Не щепленим від цього вірусу дорослим також потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років. Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.
Тільки досягнувши належного рівня колективного імунітету можна запинити поширення кору по країні, як інших інфекційних хвороб , що регулюються засобами імунопрофілактики.


Начальник відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Новошицького районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Д.Бажан

Copyright © 2016. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада Rights Reserved.


Facebook # #