Новоушицьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує суб’єктів господарювання, які здійснюють обіг харчових продуктів на території Новоушицької СТГ, щодо, отриманих по системі швидкого оповіщення про харчові продукти та корми, інформаційних повідомлень RASFF:
➡️ № 2022.1799-fup 29 та № 2022.2452-fup 3 від 28.04.2022 року, стосовно спалаху харчової інфекції спричиненої Salmonella Typhimurium, яка виявлена в окремих партіях продукції компанії Ferrero (Кіндер Шоко-Бонс G46х12; Кіндер Шоко-Бонс G125х16; Кіндер Сюрприз Максі Т1х12х1), (виробник: Ferrero Ardennes S.A., Belgium), що експортувалася до України ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА» (отримувач: ТОВ «РАБЕН УКРАЇНА», вул. Броварська, 150, смт Велика Димерка, Київська обл., 07442);
➡️ № 2022.2286-fup 17, стосовно виявлення арахісового білка (алерген) у харчовій добавці соєвий лецитин, що експортувалася з Нідерландів до України (отримувач: ТОВ «Cacaomill», вул. Гагаріна, 26, оф. 410, м. Бровари, Київська обл., 07400 та ТОВ «Cacaomill», вул. Незалежності, 18, м. Бровари, Київська обл., 07400);
➡️ № 2022. 1018-fup10, стосовно спалаху харчової інфекції, що ймовірно викликана дитячими сумішами Сімілак, виробництва компанії «Abbott» (потужності розташовані в м. Стерджис, штат Мічіган, США), що експортувалася до України (отримувач: ТОВ «Кратія ЛТД», вул. Багговутівська, 17-21, 6 поверх, м. Київ, 04107).
Відповідно до законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», у разі виявлення таких товарів, зазначених виробників, просимо повідомити Новоушицьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області в найкоротші терміни.
Довідково:
Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) - система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.
RASFF - це інструмент для обміну інформацією, який допомагає країнам ЄС діяти швидше та скоординовано у відповідь на загрозу здоров'я, спричинену харчовою продукцією або кормом. Мережа RASFF об’єднує контролюючі органи в сфері безпечності харчової продукції країн ЄС та таких країн як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, які відповідають за безпечність харчових продуктів та кормів.
У разі загрози:
• Член мережі передає Європейській Комісії інформацію про харчовий продукт чи корм, які несуть пряму чи опосередковану загрозу людині.
• Комісія відразу передає таку інформацію всім членам мережі.
• Комісія публікує щотижневий огляд таких повідомлень.
Начальник Новоушицького
управління Головного управління Держпродспоживслужби в
Хмельницькій області Глушко П.В.