Що необхідно знати про ГРВІ?

13.02.2025
15:58

ГРВІ – це загальна назва ряду гострих інфекційних захворювань, які, як правило, передаються повітряно-крапельним шляхом, супроводжуються запаленням верхніх дихальних шляхів і вірусною етіологією. Захворювання має чітко виражену симптоматику, завдяки якій легко діагностується вже на початкових стадіях розвитку.

В структурі інфекційних захворювань ГРВІ – посідають перше місце. При цьому на грип припадає до 15% захворюваності. В епідемічний сезон за короткий проміжок часу (4-6 тижнів) ці недуги охоплюють близько 85% населення. Близько половини з них – діти.

Головною причиною появи і розвитку недуги є потрапляння вірусу в організм людини з подальшим ураженням дихальних шляхів. Дане захворювання є найпоширенішим в Україні, щорічно від нього страждає понад 30% населення.

За даними Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, протягом минулого тижня було зареєстровано понад 7000 звернень пацієнтів з приводу захворювання на ГРВІ, понад 60% хворих – діти віком до 17 років.

Клінічна картина захворювання характеризується гострим початком, гарячкою, помірно вираженими симптомами інтоксикації, які розвиваються в перші 2-3 доби захворювання (зниження апетиту, млявість, адинамія, рідше – блювання); катаральними симптомами (закладення носа, біль у горлі, гіперемія зіва, гіперемія та зернистість задньої стінки глотки, можлива сиплість голосу, сухий чи з виділенням харкотиння кашель, гіперемія кон’юнктив).

Якщо Ви помітили у себе чи своїх родичів симптоми ГРВІ, максимально обмежте контакт з оточуючими.При перших ознаках гострої респіраторної інфекції необхідно звернутись до сімейного лікаря.

Пам’ятайте, щоб не захворіти необхідно:

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто мити руки з милом, протирати спиртовмісними серветками;

- не торкатися очей, носа та рота немитими руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

- зволожувати слизову оболонку порожнини носа сольовими розчинами.

За словами медичних працівників самолікування ГРВІ – поширена практика, що є причиною частих ускладнень хвороби. Найбільш небезпечний варіант – застосування антибіотиків при перших ознаках застуди. Нагадуємо, що антибіотики безсилі проти вірусів, вони як сильнодіючі препарати завдають шкоди організму.

Не займайтесь самолікуванням, звертайтесь до лікаря!

ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ.

Поділитися:

До уваги представників органів місцевого самоврядування та громадськості!
04.04.2025 10:43
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з метою вивчення проблематики законодавчого забезпечення…
Не пали - компостуй!
04.04.2025 10:22
Спалювання зелених відходів є надзвичайно небезпечною для здоров’я людей, адже під час спалювання дим містить окиси азоту, чадний газ, важкі метали та інші небезпечні канцерогенні сполуки, спалювання…
Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2025 року
03.04.2025 16:22
Питання 1. За яких умов проводиться автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам? Відповідь. Починаючи з 1 квітня 2018 року органи Пенсійного фонду щороку проводять автоматичний…