07.12.2023 на першому поверсі поліклініки за адресою: Нова Ушиця вул. Захисників України, 36, буде проводитися забір крові бригадою КНП "Хмельницький обласний центр служби крові.
З собою мати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Для участі в акції телефонуйте та запишіться на години прийому.
Повномасштабна війна, спричинена вторгненням російської армії в Україну, докорінно змінила все наше життя. І незважаючи на всі жахіття, ми демонструємо справжні дива — дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю, а ми — гідно віддячуємо їм своєю підтримкою. Проте щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці, і їм ми теж можемо допомогти, здавши кров, котра рятує життя військових. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і ми можемо зробити свій вклад у цю перемогу. Донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів. В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, й наразі ця проблема стала особливо гострою. Саме тому, на базі КНП «Новоушицький центр ПМСД» організовується забір донорської крові. Запрошуємо долучитись до донорського руху та зробити свій вклад в порятунок життя людей, які потребують компонентів донорської крові. Окрім цього Ви отримаєте безкоштовне обстеження на гепатит В,С, ВІЛ - інфекцію, сифіліс, визначення групи крові та резус-фактор.
В Україні донором крові може бути здорова повнолітня людина віком до 60 років, вагою від 50 кг. І хоча поняття здоровʼя складне та відносне, протипоказань до донорства крові небагато, й більшість дорослих українців та українок можуть здавати кров. Для цього рівень гемоглобіну у жінок має досягати 125 г/л, у чоловіків - 135 г/л.
До абсолютних протипоказань належать:
* серцево-судинні захворювання, крім повністю вилікуваних вроджених патологій;
* серйозні захворювання центральної нервової системи в анамнезі;
* цукровий діабет та інші ендокринні захворювання;
* хронічні захворювання органів дихальної, травної та сечостатевої систем;
* інфекційні хвороби.
Тимчасовим протипоказанням до донорства є вживання більшості медикаментів. Також після тих чи інших захворювань або маніпуляцій перед здачею крові слід витримати інтервал:
* інфекційні хвороби - від 2 тижнів після одужання (ГР3, грип) до 3 років (малярія);
* незначні оперативні втручання (наприклад, видалення зуба) - 1 тиждень після процедури (за умови, якщо процедура пройшла без ускладнень;
* значні оперативні втручання, татуювання та пірсинг - 6 місяців (або 4, якщо результат NAT-тесту на гепатит С
негативний);
* вакцинація - від 2 тижнів (вакцини проти COVID-19) до 1 року (щеплення від сказу після контакту з джерелом зараження); у разі вакцинації анатоксинами та щеплення від гепатиту й енцефаліту відсторонення не потрібне;
* вагітність - 6 місяців після пологів або переривання вагітності;
* період менструації (від 5 днів після закінчення)
Всіх бажаючих - просимо звернутися до свого сімейного лікаря для отримання більш детальної інформації.
На організаційні запитання відповість заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення
Шпак Раїса Михайлівна тел. 0677055899
Просимо поширити інформацію.