Як повідомляє Центр громадського здоров’я України, від ускладнень грипу померла 55-річна жінка.
По медичну допомогу хвора звернулася лише на 10-й день хвороби. Перебувала у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. На жаль, жінку врятувати не вдалося — 3 січня хвора померла.
Вірус грипу типу А (H1) pdm09 підтверджено лабораторно.
Померла належала до групи медичного ризику, мала супутні захворювання. Від грипу не вакцинована.
Перед тим помер чоловік , який захворів 20 грудня 2019 року, вірус грипу типу А встановлено лабораторно. Незважаючи на проведені реанімаційні заходи, 31 грудня 2019 хворий помер.
Загалом з початку епідсезону госпіталізовано 53 527 осіб, із них 79% діти.
Як можна заразитися вірусом грипу?
- Переважно повітряно-краплинним шляхом, тобто внаслідок вдихання дрібних крапель, що містять вірус. Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 м, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б 2 м. А хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.
- Контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу. Тому дуже важливі для попередження зараження часте миття рук з милом, вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.
За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Нагадуємо: найкраща профілактика грипу — щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип і ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.
Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші.
Симптоми грипу: