Прогнози медиків справдилися. Що робити?

Ще в 2017 році медики прогнозували в 2018 році пік захворюваності на кір в Україні. Прогнози справдилися. Дійсно порівняно з минулим роком у 2018 році кількість хворих на кір в Україні збільшилася у 17 разів. Станом на 27 жовтня зафіксовано 15 летальних випадків від ускладнень цієї хвороби — 13 осіб були не щеплені. Відзначається, що кількість тих, хто захворів за останні дев'ять місяців, перевищила 35 тисяч осіб, з них 21500 - діти. При цьому, щеплень не робили 65% хворих. Серед регіонів найбільше випадків зафіксовано в західних областях: Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Волинській. В Хмельницькій області за три квартали поточного року зареєстровано 752 випадки кору (за аналогічний період минулого року – 8). Показник захворюваності на 100тис. населення склав 58,7, що відповідає високому рівню інтенсивності епідпроцесу. Захворюваність поширилась по всіх регіонах області, найбільш неблагополучними є Волочиський, Деражнянський, Красилівський, Полонський, Старосинявський, Хмельницький, Ярмолинецький райони, та м.Хмельницький.


Говорять, якщо попереджений то озброєний. Але ж чому рівень захворюваності не йде на спад? Чому хворіє така кількість людей? Всі ж були попереджені. Що в нашій країні і в нас не так, що ми не можемо зупинити поширення даної недуги?
Розглянемо, як борються із кором в Ізраілі. Про це написав лікар Комаровський на своїй сторінці у Facebook.
"1 листопада в Ізраїлі померла від кору 1,5-річна дівчинка (це перший випадок смерті від кору за останні 15 років). Кілька фактів як інформація для роздумів: духовні лідери ультрарелігійних громад закликали всіх до вакцинації; один з рабинів — тлумач Галахи (зведення законів життя релігійної людини) у медичних питаннях — заявив: "Пройти вакцинацію — це заповідь, а той, хто не робить щеплення, створює небезпечну для життя ситуацію і прирівнюється до вбивці". «Обов'язок прищепити дітей духовні лідери поклали на батьків, а деякі рабини заборонили нещепленим відвідувати синагоги. Крім того, Міністерство охорони здоров'я зобов'язало всіх медиків пройти вакцинацію, а ті, хто відмовився, будуть усунуті зі своїх посад і переведені на ті, де їм не доведеться мати справу з пацієнтами.»
Ось як виправдано жорстко і спільно працюють керівництво державою, міністерство охорони здоров’я, духовні лідери громадські організації з метою уберегти жителів країни від спалаху небезпечної хвороби. Такі спільні зусилля дають позитивні результати.
А наші діти, часто через недолугість батьків, а часом через непрофесійність або через недостатню наполегливість медичних працівників, хворіють, мучаться і, навіть, помирають. Пам’ятайте, специфічного лікування від даної недуги немає , а є лише специфічна профілактика.
Кір – небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей. Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).
Тільки щеплення є запорукою того , що людина не захворіє, або в легкій форму перенесе дане захворювання. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Для профілактики використовують комбіновану вакцину одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.
Не щепленим від цього вірусу дорослим також потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років. Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.
Тільки досягнувши належного рівня колективного імунітету можна запинити поширення кору по країні, як інших інфекційних хвороб , що регулюються засобами імунопрофілактики.


Начальник відділу державного нагляду
за дотриманням санітарного законодавства
Новошицького районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Д.Бажан

Поділитися:
Селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК подякував за роботу Мирославі ІВАСИК
20.09.2024 10:59
Вчора селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК відвідав Новоушицький коледж, щоб подякувати за роботу директору коледжу Мирославі ІВАСИК. Мирослава Володимирівна з 2018 року очолювала цей освітній заклад,…
З вдячністю ЗСУ - у Новій Ушиці відзначили День селища
20.09.2024 08:45
Вчора у Новій Ушиці відбулися заходи з нагоди Дня селища. На благодійних концерті та ярмарку зібрано 22 700 грн для підтримки ЗСУ. 2500 грн студенти коледжу відразу передали волонтерському цеху …
Як захистити себе від інтернет-шахраїв: поради кіберполіції
19.09.2024 13:36
Шахраї стають дедалі хитрішими, маскуючи свої атаки під офіційні сайти й акаунти. Щоб уникнути пасток шахраїв, кіберполіція радить перевіряти джерела інформації та користуватися двофакторною…