Захід, що відбувся 26 вересня на стадіоні Новоушицької громади Хмельницької області, мав на меті через футбол надати психосоціальну підтримку дітям в умовах війни, допомогти дітям-переселенцям адаптуватися й потоваришувати з однолітками.
Церемонія відкриття спортивного свята розпочалася під Гімн України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє.
На урочистому відкритті заходу були присутні: заступник голови Хмельницької обласної асоціації футболу - Микола Семенович Кузнецов, голова Новоушицької об‘єднаної територіальної громади - Анатолій Антонович Олійник, заступник голови Новоушицької об‘єднаної територіальної громади - Петро Андрійович Мазур, начальник Відділу освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради - Маргарита Миколаївна Власова.
Головним диригентом спортивного дійства був Цимбалюк Олександр Юрійович, який координував захід.
У проєкті взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів Новоушицької громади. Усього було залучено понад 70 дітей. На спортивно-розважальних майданчиках із ними працювали вчителі фізичної культури: Магльона Ігор, Мельник Ігор, Дубіневич Олександр, Панасюк Василь, Гуйван Іван. Вони проводили різноманітні рухові вправи. На майданчику мінної безпеки з дітьми працював головний інспектор КПРУ капітан СЦЗ - Бацура Владислав, який навчав юних учасників, як вберегтися від небезпеки.
Усіх учасників «Відкритих уроків футболу» нагородили дипломами від Української асоціації футболу, також на пам’ять дітям залишилися футболки, в яких вони брали участь у заході.
Проєкт Української асоціації футболу «Відкриті уроки футболу» (Open Fun Football Schools) за підтримки УЄФА — це:
• психосоціальна підтримка дітей військових ЗСУ, дітей ВПО, дітей, постраждалих від війни;
• об’єднання й дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
• інклюзивне середовище, учасники незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
• знання з безпеки в умовах війни;
• філософія масового футболу — радість від гри замість результату за всяку ціну;
• виховання здорового способу життя;
• розвиток волонтерства;
• активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).
Радість в очах дітей свідчила про те, що спортивне свято вдалося.
Дякуємо ЗСУ за можливість проведення «Відкритих уроків футболу»!