ПРОФІЛАКТИКА ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ЛІСОСІЧНИХ РОБІТ

Найбільш травмонебезпечна професія на підприємствах лісового господарства – лісоруб. Праця лісоруба відзначається значною важкістю і напруженістю і це збільшує потенційну загрозу і небезпеку для здоров’я та життя.
Найчастіше зазнають травм працівники, вік яких становить 30 – 50 років. Це особи, більшість з яких встигли змінити кілька професій на різних підприємствах. Їм властива надмірна самовпевненість і переоцінка власних можливостей, які знижують увагу людини й призводять до нехтування правилами безпеки, що в підсумку створює нештатні ситуації.

Характерні порушення:
-службами охорони праці не здійснюється належний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, не видаються, в установленому порядку, приписи керівникам структурних підрозділів щодо усунення виявлених порушень;
-до роботи допускаються працівники, які не мають відповідної професійної підготовки;
- не завжди розробляються або не якісно розробляються технологічні карти виконання лісосічних робіт;
- у технологічних картах не завжди зазначається комплекс підготовчих робіт на лісосіках, не конкретизується перелік лісосічних робіт, не визначено місце розкряжування дерев після їх звалювання і очищення від гілок під час проведення лісосічних робіт;
-не в повному обсязі проводяться підготовчі роботи до проведення основних робіт;
- при проведені основних робіт працівниками ігноруються використання засобами індивідуального захисту;
- не в повній мірі ліквідовується захаращеність, пілісок тощо, що заважає проведеню лісосічних робіт;
-під час виконання лісосічних робіт на лісосіках не звалені небезпечні – завислі дерева;
-під час спилювання здорових дерев не залишаються недопилки відповідно до вимог « Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості» НПАОП 02.0-1.04-05;
- недотримуються вимоги безпеки при звалювані дерев, спилювання проводяться з не дотримуванням висоти основного різу стовбура, тощо;
- трелювальний волок не скрізь розчищений від деревної і чагарникової рослиності та наявні на волоці пеньки не зрізані в рівень з поверхнею грунту.
Для проведення профілактичних заходів щодо зменшення травматизму в лісовій галузі суб’єктам господарювання пропонується:
1.Роботодавцям усіх рівнів забезпечити дотримування вимог законодавчих та нормативно – правових актів з охорони праці.
2.Забезпечити ефективну роботу служб охорони праці усіх рівнів.
3.Посилити контроль за наявністю дозвільних документів у суб’єктів господарювання, які виконують роботи підвищеної небезпеки на території області.
4.Посилити оперативний адміністративно – громадський контроль 2-4 рівня шляхом притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
5. Продовжити практику проведення конкурсу-змагань вальників лісу усіх рівнів, при цьому постійно вдосконалювати форми і методи роботи.
6.Поетапна механізація (автоматизація) всього комплексу лісозаготівельних робіт, при цьому використовуючи кращий світовий досвід.
7. Завершення впровадження системи колективного захисту працюючих при виконанні робіт на висоті під час здійснення навантажувально – розвантажувальних робіт.


Страховий експерт з охорони праці В.Чаплінський

Поділитися:

Анатолій ОЛІЙНИК вручив батькам захисника подячний лист
22.11.2024 11:30
Вчора перед початком засідання виконавчого комітету селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК вручив батькам військовослужбовця Повітряних Сил ЗСУ капітана Миколи ШИМАНСЬКОГО подячний лист від начальника Кам…
23 листопада, у четверту суботу, вшановуємо пам’ять жертв голодоморів
22.11.2024 11:25
У Новій Ушиці, 23 листопада, о 16:00 біля пам’ятника жертвам Голодомору (біля стадіону) відбудеться вшанування загиблих та покладання квітів, запалювання лампадок. Запрошуємо новоушичан долучитися до…
Відбулося засідання виконавчого комітету селищної ради
21.11.2024 16:14
Сьогодні відбулося засідання виконавчого комітету селищної ради. Члени виконкому розглянули та ухвалили рішення з 29-ти питань. Члени виконавчого комітету схвалили проєкт рішення селищної ради “Про…