В 2019 році Дунаєвецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області проведена відповідна робота з питань профілактики виробничого травматизму і охорони праці в межах Дунаєвецького та Новоушицького районах.
Протягом 2019 року страховим експертом з охорони праці відділення було проведено 24 планових перевірки стану охорони праці і профілактики виробничого травматизму на підприємствах, в наслідок чого було виявлено 164 порушення законодавства про охорону праці. Велика кількість порушень нормативних актів з охорони праці вказує на те, що відповідальні посадові особи свої обов’язки з питань охорони праці виконують недостатньо, а іноді незадовільно.
Велику частину своєї діяльності працівники відділення приділяють профілактичній та консультативній роботі в колективах. Так, були проведені семінари з колективами центральних районих лікарень і центрів ПМСД Дунаєвецького і Новоушицького районів; семінари на тему «Безпечне та здорове майбутнє праці» проведені в ЦВПЗ м. Дунаївці та з операторами котелень Відділу освіти, молоді і спорту Дунаєвецької ОТГ; до Всесвітнього дня охорони праці пройшли зустрічі в колективах ТОВ «Верест» та КП «Міськводоканал» Дунаєвецької ОТГ; проведені конкурси малюнку «Охорона праці очима дітей» в Дунаєвецькій школі-гімназії ЗОШ I-III ст.. №1 та школі ЗОШ I-III ст.. №2.
Через засоби масової інформації проводилась роз’яснювальна робота по охороні праці,розміщено та надруковано 19 статей на сайтах Новоушицької ОТГ і Ділові Дунаївці; 4 статті в районних газетах «Дунаєвецький вісник» та «Наддністрянська правда»; роздано 50 примірників інформаційних бюлетенів «Актуальна інформація для страхувальників з питань соціального страхування».
Серед керівників підприємств Дунаєвецького та Новоушицького районів проводилась роз’яснювальна робота про необхідність проведення інструктажів по охороні праці з працівниками підприємств, про порядок проведення розслідування нещасного випадку на виробництві, а також попереджено керівників підприємств про те, що несвоєчасне повідомлення відділення про нещасний випадок на виробництві, несвоєчасне проведене розслідування нещасного випадку на виробництві, невиконання вимог законодавчих та інших нормативних документів про охорону праці тягне за собою притягнення роботодавця до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно з законодавством.
В 2019 році на підприємствах, що зареєстровані у Дунаєвецькому відділені УВД ФССУ сталось 3 нещасних випадки на виробництві. Основними причинами нещасних випадків є: невиконання вимог інструкцій; порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортного засобу; порушення вимог особистої безпеки.
Щоб уникнути трагедій і каліцтва людей, не потрібно значних матеріальних затрат, достатніми є вчасні заходи з боку адміністративно-технічних працівників підприємств за дотриманням виконавцями робіт вимог безпеки, підвищенням дисципліни на виробництві, приведенням у відповідність до вимог нормативних актів організації навчання та перевірки знань з охорони праці. А тому закликаю всіх працівників та відповідальних осіб по охороні праці підприємств, установ та організацій вжити всіх необхідних заходів для недопущення виникнення нещасних випадків на виробництві.
Валерій Чаплінський, страховий експерт з охорони праці.