З 1 жовтня виплачувати призначені органами соціального захисту населення субсидії та пільги буде Пенсійний фонд України. З 1 грудня ПФУ буде і призначати, і виплачувати субсидії та пільги. Виплати коштів будуть здійснюватися через банки та Укрпошту.
За критеріями Міністерства соціальної політики, право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, в яких плата за житлово-комунальні послуги є більшою за визначений для них обов'язковий платіж.
Для того, щоб отримати субсидію, потрібно з відповідною заявою звернутися до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), до уповноваженої посадової особи виконавчого органу територіальної громади, до органу соціального захисту населення або через портал "Дія". Податись на субсидію можуть й ті, хто її раніше не отримував.
Щоб дізнатися, чи призначили субсидію, не потрібно телефонувати до управління соцзахисту населення, зробити це можна онлайн. Інформація про розмір нарахованої компенсації міститься в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій.
У реєстрі можна побачити інформацію про стан субсидії, населений пункт, номер заяви, місцезнаходження вашої особистої справи, період нарахування компенсації. Щоб дізнатися, чи нараховано субсидію та в якій сумі, необхідно перейти на портал Мінсоцполітики:
- Зайти на державний портал.
- Ввести особисті дані – область, місто, вулицю, номер будинку та квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН тощо не потрібно.
- Підтвердити, що ви не робот, і натиснути "Шукати".
Далі на екрані з'явиться вся інформація про субсидію – її нарахування, сума, період призначення тощо.
Субсидії на сплату житлово-комунальних послуг призначають одному з членів домогосподарства:
- які зареєстровані у житловому приміщенні;
- які не зареєстровані у житловому приміщенні, але фактично проживають в ньому на підставі договору оренди, за рішенням суду, або індивідуальних договорів із забудовниками, будинки яких не прийнято в експлуатацію, у разі якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
- які не зареєстровані у житловому приміщенні, але фактично проживають в ньому без договору (лише для ВПО).
При зверненні за субсидією внутрішньо переміщена особа зобов'язана вказати всіх, хто мешкає в одному з нею домогосподарстві. Загалом потрібно надати такі документи:
- заява про призначення субсидії;
- довідка про статус ВПО;
- декларація про сукупний дохід членів домогосподарства;
- дані про тих, хто мешкає у домогосподарстві;
- паспорт та ІПН заявника;
- довідки, що надають право на пільги.
З урахуванням економічної ситуації та воєнного стану в Україні Кабінет міністрів розширив коло осіб, які мають право на житлові субсидії. Тепер передбачено надання права на отримання житлової субсидії особам, які:
- мають у власності кілька житлових приміщень або будинків, право власності на які набуто шляхом спадкування;
- входять до складу домогосподарства та перебувають за кордоном у період чинності воєнного стану;
- мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася в період чинності воєнного стану.
Консультація поширена працівником сектору «Новоушицьке бюро правової допомоги».
Нагадуємо, що сектор «Новоушицьке бюро правової допомоги» Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД продовжує свою роботу у звичайному режимі. Ви можете отримати правову консультацію зателефонувавши:
- з стаціонарного: (03847) 2-22-75, 2-19-73
Або ж написати нам на електронну адресу: novoushytske@legalaid.km.ua
Єдиний контакт-центр: 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні).