Безпечна вода - запорука здоров′я

Як рідко ми замислюємося над звичайними для нас речами. А буває, що їх значення для нас неможливо переоцінити. Наприклад, усім відомо,що вода - запорука життя і здоров’я людини. І сьогодні вже не треба доводити, яку роль відіграє вода в життєдіяльності людини: від її якості залежить стан здоров’я людей, рівень їх санітарно-епідеміологічного благополуччя. У зв’язку з цим до неї ставлять достатньо високі вимоги .

Неякісна або забруднена вода може бути одним із факторів передачі багатьох інфекційних захворювань, у першу чергу кишкових інфекцій: холери, вірусного гепатитуА, дизентерії, гастроентероколітів та інших. Окрім перечислених інфекцій, вода ще й причетна до виникнення у людей виразки шлунка, холециститів, хвороб органів дихання, стенокардії, інфарктів міокарда.

Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна відповідати таким гігієнічним вимогам:

• бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та личинок гельмінтів тощо.

• мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;

• мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.

Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому що не завжди джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і літературі, на практиці виявляється кришталево чистою.

Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, грунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, що можуть затопити колодязь.

Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком до трьох років, з якої при приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами та виникати захворювання «метгемоглобінемія».

Як же визначити якість питної води ?

Слід зазначити, що єдиним способом оцінити якість та безпечність води є проведення лабораторних досліджень за санітарно-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними показниками. Якщо у вас виникли сумніви щодо якості води, яку ви споживаєте: можете звернутись до Новоушицького відділення

Державної Установи «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» по вул. Захисників України,36 на території Новоушицької БЛ (приміщення стоматполіклініки) для проведення лабораторних досліджень .

Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів, яку необхідно проводити весною та восени. Таке знезараження джерел водопостачання є необхідним, щоб попередити виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних з водним чинником передачі. Отже, не будьте байдужими до свого здоровя та здоровя своїх дітей.

Поділитися:
Анатолій Олійник привітав рятувальників з професійним святом
16.09.2024 17:21
Сьогодні, напередодні Дня рятівника, селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК привітав рятувальників 16-ї державної пожежно-рятувальної частини 2-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у…
Рідним загиблих Героїв вручено посмертні державні нагороди
16.09.2024 13:06
13 вересня у Кам’янець-Подільській районній військовій адміністрацій рідним загиблих Героїв вручено державні нагороди. Відповідно до указів Президента України, за особисту мужність, виявлену у…
У громаді проведено турніри з футзалу та волейболу
16.09.2024 11:59
У суботу з нагоди Дня фізкультури і спорту України у Новоушицькій громаді проведено турніри з футзалу та волейболу. У дитячо-юнацькій спортивній школі в турнірі з футзалу взяли участь 6…