За принципової позиції прокуратури, постановою суду в червні поточного року притягнуто керівника одного з навчальних закладів району за вчинення адміністративного правопорушення пов’язаного із корупцією - за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП до відповідальності, накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в виді штрафу у розмірі 3400 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-7 КУпАП реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
В порушення вимог пункту 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж 2023-2025 років керівником-освітянином вчинено дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видання наказів, якими дозволила проводити викладацьку діяльність своєму чоловікові та рідному брату, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомила про наявність конфлікту інтересів., самим вчинила адміністративні правопорушення пов’язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. І 72-7, ч. 2 ст. І 72-7 КУпАП.
Роз’яснюємо, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;
Зважаючи на вищевикладене, у випадку виникнення конфлікту інтересів необхідно повідомити про це письмово безпосереднього керівника/засновника. На підставі такої поданої заяви може бути застосовано зовнішнє врегулювання конфлікту шляхом видання відповідного нормативного акту вищого за рівнем органу.
Це забезпечить дотримання законності в закладах освіти, профілактику корупції та запобігання притягнення до адміністративної відповідальності.