ГО “За демократичне виборче право” звертається до виборців

10.02.2025
08:20

«КАЩЕЄВА ГОЛКА» КОРУПЦІЇ.

Стаття 101 «Виборчого Кодексу України» встановлює, що « Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або особисто кандидатом … в розмірі шістсот п’ятдесяти мінімальних заробітних плат, визначених у місячному розмірі (станом на день початку виборчого процесу)», що дорівнює 5,2 млн гривень.

Партії допускаються до виборів у Верховну Раду за умови внесення застави 63 млн гривень. Щоб стати кандидатом у мери Києва потрібно 445 тис грн., Дніпра – 155 тис грн., Івано – Франківська -38,5 тис грн.. Немалі суми потрібні регіональним партіям та самовисуванцям для участі у місцевих виборах.

Такі застави непідйомні для звичайних громадян. Щоб накопичити заставу на пост президента потрібно працювати 23 роки, не витрачаючи з зарплати ні копійки . Тоді як бути зі ст. 38 Конституції України: «Громадяни мають право … вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»?

Однак, мова не про те які конституційні права виборців порушені законодавцями ВРУ (ставлениками мільйонерів та мільярдерів). Мова йде про те як все це виправити…

Існуючі Виборчий Кодекс України та Державний Реєстр Виборців НЕ МОЖУТЬ бути фундаментом виборчого процесу.

Треба закінчити ганебну практику грошових застав! Треба спиратись на людей та їх розум.

«Оновлений Реєстр Виборців», «Оновлений Виборчий Кодекс», базуємо на діях відповідальних виборців, які згодні приймати участь у виборах.

Оновлений Реєстр складаємо з особистих електронних заяв виборців, починаючи з прозорих Реєстрів громад. Зведений загальноукраїнський Реєстр –то є сума реєстрів громад.

Щоб запобігти підробок, електронні заяви до ЦВК зберігаються на декількох закордонних серверах та сервері ЦВК, оприлюднюються на сайтах усіх громад в Україні.

ПЕРЕДВИБОРЧУ АГІТАЦІЮ політиків/ партій серед відповідальних виборців (тих, хто в Реєстрі), починаємо з оприлюднення програм і голосування у громадах на їх підтримку.

Допускаються до участі в виборах у КОНКРЕТНИХ громадах ті політики/партії, які отримають підтримку програм, припустимо, 30% виборців громади. (Підтримувати можна необмежену кількість програм.)

Агітація політиків/перших номерів у списках партій – це їхнє особисте знайомство з виборцями. Спілкування у громадах – через електронні відео конференції. На цьому етапі – то вже не конкуренція програм, а конкуренція політиків/представників партій. Особу, яка приходить на знайомство, люди оцінюють на здатність втілити оприлюднену програму, на чесність і послідовність в своїх діях у попередні часи.

Як не крути, але вкладені у вибори гроші треба повернути, створити якісь корупційні схеми, «відпрацювати». Тому відмінити грошові застави – це зламати «кащеєву голку» корупції.

Відповідальні виборці самі розберуться яку партію/політика, яку програму допускати до голосування, яку – ні. То є наше конституційне право!

Микола Горбачов
ГОЛОВА ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО»

Поділитися:

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2025 року
03.04.2025 16:22
Питання 1. За яких умов проводиться автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам? Відповідь. Починаючи з 1 квітня 2018 року органи Пенсійного фонду щороку проводять автоматичний…
Про заповіт та спадщину інформують юристи системи надання безоплатної правничої допомоги
03.04.2025 16:17
Заповіт з умовою: що це таке і що буде, якщо не виконати умови Не згадали у заповіті: хто має право на спадщину незалежно від волі спадкодавця
Ремонт доріг, робота аптеки та медичне осблуговування у селах - 7 дзвінків від жителів громади пролунало на прямій телефонній лінії
02.04.2025 11:48
Сьогодні, 2 квітня, відбулася пряма телефонна лінія. Впродовж години пролунало 7 дзвінків від мешканців громади. Селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК спілкувався із жителями Пижівки, Вільховця, Песця,…