Кашлюк в Україні. Як розпізнати та запобігти захворюванню?

Починаючи з 2023 року в Україні відмічається ріст захворюваності на кашлюк (коклюш). Останній такий пік спостерігався у 2020 році, що зокрема пов’язано з тим, що спалахи цього захворювання циклічні і відбуваються кожні 3-4 роки.

За перші два місяці поточного року зареєстровано 515 випадків даного захворювання, за аналогічний період минулого року було виявлено лише 27 випадків.

Чим небезпечний кашлюк?

Кашлюк –надзвичайно заразне захворювання дихальних шляхів, яке передається майже стовідсотково при контакті з хворими людьми повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні, супроводжується запаленням дихальних шляхів і приступами сильного кашлю. Найчастіше ним хворіють діти до шести років, дорослі- набагато рідше. Найбільш небезпечним кашлюк є для немовлят, у яких може викликати тимчасову зупинку дихання.Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладень та смерті.

Для того, щоб запобігти захворюванню, важливо знати його симптоми та профілактичні заходи. Час від початку зараження до прояву перших ознак хвороби триває 15 днів. Існують характерні симптоми кашлюку, про які зобов'язані знати батьки:

нежить,що не проходить тривалий час, періодичне підвищення температури тіла ,приступоподібний кашель, що посилюється вночі, важке дихання,що супроводжується хрипами, нетривалі судоми.

Єдиним надійним засобом профілактики кашлюку є вакцинація.Дітям роблять щеплення комбінованою вакциною у віці 2,4,6 та 18 місяців (чотири щеплення).

Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладень - робіть усі щеплення за календарем.

Фельдшер санітарний Новоушицького відділення

ДУ «ХОЦКПХМОЗУкраїни» Людмила Ріпак

Поділитися:
Минає два роки, як загинув військовослужбовець Василь Кухар
27.05.2024 12:29
Сьогодні минає два роки, як у м. Дніпро внаслідок ракетного удару по полігону Нацгвардії загинув 23-річний солдат строкової служби Кухар Василь Васильович. Народився Василь Кухар 15 квітня 1999…
Сьогодні працювали постійні комісії Новоушицької селищної ради
24.05.2024 14:57
У рамках роботи 60 сесії селищної ради відбулося спільне засідання постійних комісій: з питань земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, планування територій та…
Відбулося засідання виконавчого комітету селищної ради
24.05.2024 14:38
Вчора відбулося засідання виконавчого комітету Новоушицької селищної ради. Члени виконкому розглянули та ухвалили рішення з 28 питань порядку денного. Ухвалено рішення надати матеріальну…