Існує досить багато способів заволодіння чужим майном, один із них – шахрайство. Стаття 190 Кримінального кодексу України, визначає шахрайство як заволодіння майном або надбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою. Особливості шахрайства полягають у тому, що потерпілий, будучи введеним в оману, зовні добровільно передає винному майно або право на майно, вважаючи, що це є правомірним, необхідним або вигідним для нього, що він зобов’язаний це зробити.
Впродовж 2019 року та І кварталу 2020 року Новоушицьким відділенням поліції зареєстровано 9 кримінальних проваджень за фактами різноманітних шахрайств. Останнім часом найпоширенішим видом шахрайства є шахрайства, пов’язані із продажем та купівлею товарів через мережу Інтернет.
Зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, податківцями та будь-ким іншим і пропонувати Вам «вирішити питання», різні бонуси чи додаткові послуги або навпаки – погрожувати штрафами, блокуванням картки та іншими неприємностями.
Станом на теперішній час в Україні діє режим надзвичайної ситуації, але для шахраїв не існує карантину, вони знову і знову придумують нові прийоми і схеми для обману людей, а колишні алгоритми адаптують під ситуацію. Навіть в той час, як в Україні з кожним днем збільшується кількість заражених на коронавірус COVID-19, вони змогли підлаштуватися.
Серед найпоширеніших випадків обману - розсилка SMS і телефонні дзвінки про різного роду державні компенсації. Наприклад, виплата компенсації на лікування, покупка тестів на визначення коронавіруса, використання фейкових оголошень з продажу антисептиків, захисних масок, медичного обладнання.
Аби не стати черговою жертвою шахраїв, застерігаємо не робити поспішних вчинків та дотримуватися елементарних правил безпеки. В жодному разі не повідомляйте незнайомцям Ваші особисті дані та коди Ваших банківських карток.
Шановні громадяни! Будьте пильними – не давайте шахраям шансу збагатитись за Ваш рахунок.