На Рівненщині та Хмельниччині стартував амбіційний проект по створенню сімейних молочних ферм.
У 2017 році на Рівненщині було розпочато масштабний проект з розвитку молочного тваринництва на селі. Проект реалізується Кластером "Натуральне молоко", за підтримки ТОВ "УкрМілкІнвест", та має всі перспективи стати одним з рушіїв розвитку сільської місцевості Рівненської та сусідніх області – такі ініціативи ми вже розпочали у Хмельницькій та Тернопільській областях.
Ретельна розробка проекту дозволила після старту швидко досягнути перших практичних результатів. Деяка інформація про сучасний стан проекту:
• Проект розпочався у листопаді 2017 року з відкриття першої сімейної молочної ферми (СМФ) в с. Стара Мощаниця Здолбунівського району на 10 голів ВРХ.
• Відкриття чергової сімейної ферми – родини Пузирьових у с.Рачин Дубенського району – відзначилося візитом посла Канади в Україні, що засвідчило публічне визнання важливості проекту, як в економічній, так і соціальній площині.
• У 2018 році до проекту приєдналась Хмельницька область, де вже заключено договори на відкриття сімейних ферм з шістьма сім’ями, перші з яких було відкрито у вересні.
• На сьогодні в проекті 12 сімей, що планують утримувати понад 200 голів ВРХ, добова заготівля молока учасниками проекту становить до 3000 л на добу.
В перспективі проект планує охопити Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку, Волинську та Івано-Франківську області і передбачає відкриття 200 СМФ та створення на їх базі кооперативів.
У Хмельницькій області перші сімейні молочні ферми відкрилися у вересні: сімейна ферма «Світанок» у с. Топори та сімейна ферма «Лісова пісня» у с. Покощівка, обидві в Ізяславському районі та одна в листопаді сімейна ферма «Самоцвіт» у с. Новоселиця Полонського району. Ці сімейні ферми стали тільки першими ластівками на Хмельниччині, адже підготовчий етап до відкриття інших ферм вже триває, окрім того, здійснюється постійний пошук нових кандидатів на створення власного бізнесу шляхом участі у проекті.
Все, що потрібно для участі у проекті: ініціативній родині звернутися до організаторів та продемонструвати своє бажання та зацікавлення. Після подання заявки організатори проекту проводять ретельне вивчення можливостей та серйозності намірів кандидатів. Зокрема, важливими критеріями для оцінки кандидатів є наступні:
• Бажання і внутрішня згода родини;
• Наявність приміщення для утримання ВРХ або земельної ділянки для будівництва ферми;
• Бажано: мати досвід в утриманні корів;
• Бажано: земля для кормів/випасу.
З усіх критеріїв найважливішим, безумовно, є бажання та рішуча готовність взяти на себе відповідальність за добробут власної сім’ї. В усьому іншому родина отримує всебічну допомогу з боку спеціалістів проекту.
У разі позитивного рішення, родина стає учасником проекту, в межах якого ми допомагаємо відкрити власний сімейний бізнес, супроводжуючи і допомагаючи на всіх етапах: створення проекту ферми, консультування при будівництві, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку. Після відкриття ферми ми продовжуємо надавати регулярні послуги: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік.
Створення та підтримка СМФ в межах проекту:
• Фінансова підтримка для відкриття ферми (будівельні роботи, обладнання, включаючи 40 тис. грн. безповоротної допомоги)
• Надання високопродуктивної худоби в розстрочку під 15% річних на 4 роки
• Продаж кормів або технологічний супровід при заготівлі власних кормів
• Повний технологічний супровід: консультативні, ветеринарні, зоотехнічні та інші послуги.
• Збір, охолодження та продаж молока
Наш проект триває, пошук сімей для відкриття власних молочних ферм продовжується. Приєднуйтесь до охочих, та дізнавайтеся про деталі відкриття сімейних молочних ферм за наступними контактами:
Сергій Чернієнко (менеджер з розвитку): моб. 067 4000338, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ірина Патик (координатор): моб. 068 2063396, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Створіть власну прибуткову справу навзамін важкій ручній роботі по господарству!