Хто може отримати грошову допомогу?
Подати заявку можуть вразливі вимушено переміщені особи, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).
БФ «Право на захист» є офіційним партнером агентства зі збору даних на грошову допомогу.
Сума грошової допомоги
Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, становить 3 600 грн на особу та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 грн.
Отже, Ви можете звертатися до наших пунктів збору даних, якщо ваша родина
✔️ має дохід, менший за 5400 грн на особу, та
✔️ належить до таких категорій та має хоча б один із критеріїв вразливості❗️ (перелічені нижче):
Внутрішньо переміщені особи (які перемістилися впродовж останніх шести місяців в межах України) ТА які не були включені в програму грошової допомоги УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошову допомогу від інших організацій протягом останніх трьох місяців
Люди, які повернулися до місць постійного проживання в Україні після вимушеного переміщення в межах країни або за кордон через воєнні дії, починаючи з 24.02.2022 р. ТА не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій раніше як люди, які повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої області чи за кордон через військові дії, ТА не отримували грошову допомогу від інших організацій протягом останніх трьох місяців.
і відповідають одному з критеріїв вразливості:
✅ родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
або/та
✅ родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років
або/та
✅ родина з однією або кількома особами з особливими потребами. А саме: мають інвалідність, хронічні захворювання.
Увага!
Особи, які отримували грошову допомогу від міжнародних організацій як ВПО (і з моменту отримання пройшло понад три місяці) і після вимушеного переміщення через воєнні дії повернулися до свого постійного місця проживання в межах України чи з-за кордону, можуть подати заявку, якщо мають вразливість.
Документи й інформація для надання в пункті збору даних
- Документ, що посвідчує особу.
- Податковий номер (необхідний для виплати допомоги).
- Свідоцтво про народження дітей (за наявності).
- Номер банківської картки для виплати допомоги (картки «єПідтримка» не підходять).
- Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).
- Особистий номер телефону.
Для збору даних мають бути присутні всі члени родини.
Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я).
Домогосподарство — це:
- голова домогосподарства*
- дружина / чоловік
- його / її діти (до 23 років)
- його / її батьки
*його / її дідусь і бабуся, лише якщо вони перебувають на їхньому утриманні. В іншому випадку — вони мають зареєструватися окремо.
Інші особи, які не є частиною цього списку, мають бути членами іншого домогосподарства, навіть якщо вони проживають разом.
УВАГА! Нам не потрібен ваш код CVV (тризначний код на банківській картці). Працівники Фонду не повинні його вимагати.
Уся інформація, яку ви надасте під час реєстрації, є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН. Надаючи свої персональні дані, ви даєте згоду на передачу їх постачальнику фінансових послуг для отримання грошової допомоги.
Детальніша інформація за посиланням:
Як отримати багатоцільову грошову допомогу від УВКБ ООН – Право на захист