Медогляди – запорука безпечної праці.

Під час прийняття на роботу роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних ( протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року ( ст..169 КЗпП і ст.. 17 Закону про охорону праці).
Порядок проведення медичних оглядів затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 р. № 246. Роботодавець має право в установлений законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов’язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.


Усі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду ( ст..191 КЗпП).
Згідно зі ст.. 14 Закону про охорону праці до обов’язків працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці зокрема належить проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Порядком № 246 також встановлюються: Перелік шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу, при роботі з якими є обов’язковим попередній ( періодичні) медичний огляд працівників.
Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою:
- визначення стану здоров’я працівника і реєстрації вихідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу;
- виявлення професійних захворювань ( отруєнь), що виникли раніше під час роботи на попередніх виробництвах, та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань ( отруєнь).
Періодичні медичні огляди проводяться з метою:
- своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних профзахворювань( отруєнь), загальних і виробничо зумовлених захворювань у працівників;
- забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;
- вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах впливу конкретних шкідливих та небезпечних факторів;
- розробка індивідуальних і групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів щодо працівників, яких віднесено за результатами медичного огляду до групи ризику;
- проведення оздоровчих заходів.

Страховий експерт з охорони праці В. Чаплінський.

Поділитися:

Анатолій ОЛІЙНИК вручив батькам захисника подячний лист
22.11.2024 11:30
Вчора перед початком засідання виконавчого комітету селищний голова Анатолій ОЛІЙНИК вручив батькам військовослужбовця Повітряних Сил ЗСУ капітана Миколи ШИМАНСЬКОГО подячний лист від начальника Кам…
23 листопада, у четверту суботу, вшановуємо пам’ять жертв голодоморів
22.11.2024 11:25
У Новій Ушиці, 23 листопада, о 16:00 біля пам’ятника жертвам Голодомору (біля стадіону) відбудеться вшанування загиблих та покладання квітів, запалювання лампадок. Запрошуємо новоушичан долучитися до…
Відбулося засідання виконавчого комітету селищної ради
21.11.2024 16:14
Сьогодні відбулося засідання виконавчого комітету селищної ради. Члени виконкому розглянули та ухвалили рішення з 29-ти питань. Члени виконавчого комітету схвалили проєкт рішення селищної ради “Про…